Naga MarketsDonald Trump

Na niespełna tydzień przed wyborami prezydenckimi w USA, które odbędą się w najbliższy wtorek, 3 listopada, cena złota spada poniżej 1900 dolarów za uncję. Chcąc dowiedzieć się jak przed tym wydarzeniem pozycjonują się inwestorzy, warto przeanalizować obecną sytuację na rynku opcji.

  • Inwestorzy spodziewają się aprecjacji ceny złota
  • Złoto może wzrosnąć nawet powyżej 2 tys. USD
  • W przypadku wygranej Joe Bidena w przyszłotygodniowych wyborach prezydenckich w USA, na rynku złota może pojawić się głębsza korekta

Inwestorzy spodziewają sie wzrostu ceny złota

Saxo Bank zwraca uwagę, że opcje, których termin wygaśnięcia wypada już po wyborach prezydenckich w USA zakładają wzrost notowań złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogromny fundusz inwestycyjny SPDR Gold Shares Investment Fund (GLD:arcx) o wartości 77 miliardów dolarów, ma tylko jedną opcję sprzedaży zarejestrowaną w pierwszej dziesiątce najczęściej notowanych w ciągu ostatniego tygodnia.

Na uwagę zasługuje także fakt, że podczas gdy duzi gracze na kontraktach terminowych na złoto, tacy jak fundusze hedgingowe i CTA, zmniejszyli swoje zaangażowanie o ponad połowę od ostatniego szczytu z lutego br., całkowite zaangażowanie w fundusze giełdowe zabezpieczone kruszcem stale rośnie, osiągając obecnie prawie rekordowy poziom około 111 milionów uncji.

Cena złota może wzrosnąć powyżej 2000 USD za uncję

Saxo Bank wskazuje, że inwestorzy byli na przestrzeni ostatniego roku “przyciągani” do złota z wielu powodów i oczekuje się, że wsparcie to będzie kontynuowane, niezależnie od tego, kto w przyszłym tygodniu zdobędzie klucze do Białego Domu.

– Globalne stopy procentowe znajdują się na najniższym poziomie i prawdopodobnie utrzymają się tam przez dłuższy czas. Biorąc pod uwagę rosnący negatywny wpływ pandemii na gospodarkę światową, możemy spodziewać się dalszego wsparcia monetarnego i fiskalnego, które ostatecznie może doprowadzić do wzrostu inflacji i osłabienia dolara. Rozwój sytuacji w konsekwencji może doprowadzić do wzrostu wartości złota do 2000 dolarów za uncję, a ostatecznie nawet wyżej – uważa Ole Hansen, szef strategii dla rynku towarowego w Saxo Bank.

Wygrana Joe Bidena może wstrząsnąć rynkiem złota

Strateg wskazuje także, że sądząc po rynku opcji, rynek złota jest bliski zignorowania ryzyka wynikającego z wyniku wyborów, który w krótkiej perspektywie czasowej mógłby przynajmniej wstrząsnąć obecnymi nastrojami byków.

Jego zdaniem, słabość widoczna na rynkach akcji i odnowiona siła dolara amerykańskiego są ostrzeżeniem przed rosnącą awersją do ryzyka. Jeśli tendencja ta sie utrzyma, w połączeniu z wygraną Joe Bidena i Senatu kontrolowanego przez Republikanów, cena złota mogłaby osunąć się do 1835 USD, bądź nawet 1762 USD za uncję.

Źródło: Saxo Group

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania złota w dół na skutek siły USD
Następny artykułNWZ Idea Banku postanowiło nie odwoływać Leszka Czarneckiego z rady nadzorczej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here