Naga MarketsCena złota utrzymywała się od dłuższego czasu na względnie stabilnym poziomie. Spoglądając na notowania tego kruszcu dostrzec można było tu bowiem, iż od pierwszej połowy sierpnia br. rynek ten poruszał się w trendzie horyzontalnym tworząc w ten sposób formację prostokątnego trójkąta zniżkującego. W trakcie poniedziałkowej sesji pojawiła się jednak niezwykle silna reakcja podażowa. W skrajnym momencie cena złota spadała bowiem o niemal 3,5 proc. do najniższego poziomu od połowy sierpnia br.

  • Cena złota spadła od początku tygodnia o ponad 44 USD

Cena złota testuje kluczowe wsparcie

Spoglądając na notowania złota warto zwrócić uwagę, że wskutek wczorajszych spadków, cena kruszcu na moment znalazła się poniżej bariery 1900 dolarów za uncję. Mimo, że obecnie jest to nieco ponad 5 USD powyżej tego progu, to jednak rynek w dalszym ciagu znajduje się na granicy technicznego wsparcia będącego dolnym ograniczeniem wspomnianej wyżej formacji trójkąta.

Jeżeli tylko obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, cena złota mógłby osunąć się nawet w okolice 1830 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GOLD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt zyskuje 4,7 proc. Spółka wyemituje warranty i akcje, by zmotywować pracowników
Następny artykułSpokojna sesja na rynku ropy naftowej. Brent i WTI w miejscu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here