sztabki złotaSpoglądając na notowania złota zauważymy, że jego cena wrosła na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy o ponad 186 dolarów z niespełna 1160 USD 16 sierpnia 2018 r. aż powyżej 1346 USD raportowanych 20 lutego br. Tam też pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, w skutek której cena złota osunęła się o ponad 64 dolary docierając ostatecznie poniżej 1282 USD.


Cena złota spada najszybciej od września 2017 r.

Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od 20 lutego 2019 roku spadków, cena złata osunęła się o ponad 64 dolary (USD) docierając ostatecznie aż poniżej 1282 dolarów. Warto zwrócić uwagę, że jest to największa i jednocześnie najszybsza wyprzedaż złotego kruszcu od września 2017 roku.

Spoglądając na notowania złota stricte technicznie dostrzec można, że w skutek obecnej deprecjacji kurs pokonał trzy techniczne wsparcia (w rejonie 1323 USD, 1205 USD i 1294 USD) i ponownie znalazł się wewnątrz niedawnego kanału wzrostowego, z którego rynek już 24 grudnia 2018 r. wybił górą.

Jeżeli zatem spadki ceny złota będą kontynuowane, już wkrótce moglibyśmy spodziewać się, że cena złotego kruszcu spadnie poniżej 1278 dolarów, 1263 USD bądź nawet 1236 USD.

Cena złota
GOLD Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDiar: Przychody z wydobycia Bitcoina najniższe od 19 miesięcy
Następny artykułKolejne 2 mln dolarów nagrody od CFTC za zgłoszenie nieprawidłowości
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here