Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas wtorkowej sesji możemy obserwować podwyższoną zmienność na rynku surowcowym. Wszystko za sprawą doniesień medialnych o możliwym złagodzeniu konfliktu na linii USA – Chiny. Kraje mają podjąć negocjacje w ciągu dwóch tygodni. Dodatkowo cła które miały być nałożone we wrześniu zostały odłożone do grudnia. Nie dziwi więc wyraźne cofnięcie na rynku metali szlachetnych. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota broni układu 1:1

Cena złota rozpoczęła sesję od wzrostów, niemniej po doniesieniach sugerujących załagodzenie konfliktu handlowego, cena zaczęła dynamicznie spadać. Ruch w dół wyhamował przy wsparciu wynikającym z układu 1:1. Tak długo jak strefa przy 1483$ będzie broniona, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jeśli jednak dojdzie do wybicia dołem, większe spadki mogą się pojawić.

Wykres złota
Złoto H4

Zobacz także: CD Projekt odzyskuje siły, kurs akcji CDR powyżej 220 zł

Cena ropy mocno w górę (OIL WTI)

Cena ropy wyraźnie przyspieszyła ruch w górę po wybiciu poziomu wsparcia przy 54,70$. O takim scenariuszu pisaliśmy we wczorajszej analizie. Aktualnie niewykluczone są nawet wzrosty w kierunku oporu przy 58,8$, gdzie znajduje się zniesienie 78,5% ostatniej fali spadkowej oraz szczyty z 31 lipca. Jeżeli chodzi o wsparcia, wybita strefa przy 54,7$ powinna być broniona w przypadku korekty spadkowej.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD poniżej 1,12, DAX wybija WLT

Cena srebra (XAG/USD) wraca poniżej 17$

Cena srebra podobnie jak złota, rozpoczęła sesję od ruchu w górę. Nagły zwrot akcji mogliśmy obserwować przed godziną 16:00. Dziś srebro znalazło się na najwyższych poziomach w tym roku, cena na chwilę zdołała wybić strefę oporową przy 17,25$. Niemniej doniesienia medialne spowodowały wyraźne cofnięcie, doszło do wyznaczenia największej korekty spadkowej od początku czerwca. Niemniej bronione jest wsparcie przy 16,6$, dlatego też trend pozostaje wzrostowy.

Wykres srebra
Srebro D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here