Naga MarketsZłoto traciło na wartości, bo na giełdach panowały dobre nastroje, a na Wall Street obserwowaliśmy nowe historyczne szczyty. Te zmiany są zaskakujące, bo banki centralne kupują coraz więcej złota, czyli obawiają się recesji. Złotu nie pomagał też mocny dolar i wzrost rentowności amerykańskich obligacji. Natomiast inwestorzy zbagatelizowali zachowania banków centralnych

– Od strony fundamentalnej w III kw. wzrost popytu ze strony banków centralnych wyniósł 150 ton, natomiast w samym tylko październiku, czyli na początku kolejnego kwartału banki centralne zakupiły prawie 40 ton złota – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – Warto też zwrócić uwagę, że ETF-y utrzymują rekordową ilość złota w swoich skarbcach.

Z tego może wynikać, że obecna korekta ceny złota, która doprowadziła do spadku do poziomu 1 450 USD za uncję, jest tylko chwilowa.

– Pod koniec roku cena złota może powrócić do poziomów powyżej 1 500 USD za uncję – ocenia ekspert.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro w kierunku 4,30 zł. Expose premiera osłabia kurs złotego?
Następny artykułBitBay prezentuje: platforma blockchainowa QAN – wynieść blockchain na wyższy poziom
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here