Naga MarketsCena złota spada pod wpływem rosnącej siły dolaraPodczas gdy notowania ropy naftowej są najwyższe od roku, notowania złota w bieżącym tygodniu poruszają się konsekwentnie w dół. Notowania kruszcu rozpoczęły luty obiecującą próbą przekroczenia oporu w okolicach 1860-1870 USD za uncję i powrotu do zwyżek – niemniej, ten scenariusz się nie spełnił, a obecnie ceny złota spadają już do rejonu 1810-1815 USD za uncję.

Cena złota porusza się konsekwentnie w dół

Presję na zniżkę notowań złota wywiera obecnie przede wszystkim siła amerykańskiego dolara, wykazującego silną negatywną korelację z cenami kruszcu. Indeks USD w tym tygodniu pnie się w górę, docierając już do najwyższych poziomów od dwóch miesięcy. Nie można wykluczyć, że obecna awersja inwestorów do ryzyka jeszcze podbije wycenę tej waluty w krótkoterminowej perspektywie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Dzisiejsza zniżka otworzyła notowaniom złota drogę do wsparcia na poziomie 1800 USD za uncję. To techniczna i psychologiczna bariera, która zatrzymała stronę podażową w drugiej połowie stycznia br. Kolejnym wsparciem są z kolei okolice 1760 USD za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania | prognoza dolara | kryptowaluty kursy | wartość złotego | dax30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here