Naga MarketsCena złota spada po nerwowej sesji na rynkach metali szlachetnychWczorajsza sesja na rynkach metali szlachetnych była dość nerwowa. Notowania złota zakończyły ją na dwuprocentowym minusie, a dzisiaj rano cena kruszcu pozostaje pod presją podaży i porusza się w okolicach 1840 USD za uncję.

Złota: Znaczny odpływ pieniędzy inwestorów z funduszy ETF opartych o żółty metal

Spadek cen złota ma sens techniczny, jako odreagowanie po ostatnich mocno wzrostowych sesjach na rynku złota. Stronie podażowej w tym tygodniu zaczęły sprzyjać jednak także rozmywające się nadzieje na szybkie wprowadzenie kolejnego programu stymulacyjnego w USA, a także odbicie wartości amerykańskiego dolara w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj rynek walutowy także może mieć wpływ na sytuację na rynku złota, zwłaszcza że kalendarz danych i wydarzeń na dzisiaj jest bogaty. W centrum uwagi będzie posiedzenie i decyzja ECB, jak również dane dotyczące inflacji i rynku pracy w USA.

Wczoraj pojawiły się także ciekawe dane zaprezentowane przez World Gold Council (WGC), pokazujące ogromny odpływ pieniędzy inwestorów z funduszy ETF opartych o złoto. W listopadzie odpływ aktywów sięgnął 107 ton złota, co jest drugim największym spadkiem w historii. Niemniej, i tak patrząc na 11 miesięcy bieżącego roku, aktywa ETFów opartych o złoto zwiększyły się o 916 ton, co i tak jest wyższym wynikiem niż jakikolwiek wcześniejszy wynik dla pełnego roku. Listopadowe dane pokazują jednak, że wcześniejsza euforia inwestorów musiała spotkać się z równie mocną reakcją, a rynek złota powoli wraca do bardziej zrównoważonych trendów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here