Złoto, gold, XAUUSD, comparicSpoglądając na notowania złota zauważymy, że jego cena wrosła na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy o ponad 186 dolarów z niespełna 1160 USD 16 sierpnia 2018 r. aż powyżej 1346 USD raportowanych 20 lutego br. Tam też pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, w skutek której cena złota osunęła się o ponad 50 dolarów docierając ostatecznie poniżej 1296 USD obecnie.


Cena złota spada najszybciej od ponad pół roku

Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od 20 lutego 2019 roku spadków, cena złata osunęła się o ponad 50 dolarów (USD) docierając ostatecznie aż poniżej 1296 dolarów obecnie. Warto zwrócić uwagę, że jest to największa i jednocześnie najszybsza wyprzedaż złotego kruszcu od ponad pół roku a dokładnie od października 2018 r.

Spoglądając na notowania złota stricte technicznie dostrzec można, że w skutek obecnej deprecjacji kurs pokonał dwa techniczne wsparcia (w rejonie 1323 USD i 1205 USD) i dotarł aż w okolice dość istotnej konfluencji wsparć wynikającej z przecięcia się górnego ograniczenia niedawnego kanału wzrostowego, z którego rynek już 24 grudnia 2018 r. wybił górą i poziomu 1294 USD stanowiącego w pierwszej połowie stycznia br. dość istotny opór.

Biorąc pod uwagę jak istotny jest to poziom, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się wkrótce jakaś większa reakcja popytowa mogąca otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej korekty wzrostowej.

cena złota wyrażona w dolarach amerykańskich (USD)
GOLD Daily

Jeżeli jednak spadki ceny złota będą kontynuowane i obecnie testowany rejon zostanie trwale pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się, że cena złotego kruszcu spadnie poniżej 1280 dolarów bądź nawet 1236 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – przed nami aż 4 decyzje monetarne i raport z rynku pracy w USA (NFP)
Następny artykułCena srebra spada najszybciej od ponad pół roku. Spadła o ponad 6,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here