Naga MarketsCena złota spada czwarty dzień z rzędu. Nastroje konsumentów w USA pogarszają sięCena złota w środę rano rozpoczyna czwarty dzień spadków z rzędu w otoczeniu obaw o odbudowę światowej gospodarki, a nieznaczne umocnienie dolara przeważyło nad rynkowymi sentymentami związanymi z rozwojem negocjacji warunków umowy handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Inwestorzy bacznie czekają na czwartkowe wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, który zapewne przedstawi nowe informacje w sprawie przyszłej polityki Fedu.

  • Chińscy i amerykańscy oficjele potwierdzili zaangażowanie w osiągnięcie porozumienia dotyczącego renegocjacji umowy handlowej
  • Dane dotyczące zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych nie napawają optymizmem względem sytuacji w poprzednich miesiącach – są najgorsze od 6 lat
  • W środę opublikowane zostaną dane dotyczące dóbr trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych

Złoto tanieje już czwarty dzień z rzędu

Cena za złoto spot w środę rano spada do 1919,15 dol. za uncję, czyli o 0,47% względem wtorkowej ceny zamknięcia. We wtorek złoto niewiele zmieniło swoją wycenę w dolarach, ale sesję i tak trzeba uznać za spadkową z 0,05% na minusie do 1928 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota spada czwarty dzień z rzędu. Nastroje konsumentów w USA pogarszają się
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Złoto od początku roku podrożało już 26,40%, jednak ostatnie 5 dni przyniosło obniżkę ceny kruszcu na rynku spot o 0,93%. Na spadek ceny kruszcu wpływ miał szereg czynników, ale zarówno zeszły, jak i ten tydzień pełen jest obaw o to, jak będzie wyglądać polityka pieniężna kształtowana przez banki centralne.

Zobacz również: Blok po 22 – 25 sierpnia 2020: BTC/USD, ropa WTI

W zeszłym tygodniu, inwestorzy na rynku metali szlachetnych zwracali szczególna uwagę na to co zaprezentują, a potem na to co zaprezentowali przedstawiciele Fed na spotkaniu FOMC. Teraz, inwestorzy oczekują czwartkowego wystąpienia szefa Rezerwy Federalnej na 2020 Economic Policy Symposium w Jackson Hole, w którym spodziewane jest wyjaśnienie planów banku na najbliższe miesiące.

– Wszystkie oczy zwrócone są w stronę Powella i na to co powie w tym tygodniu… Nadal istnieją istotne obawy o gospodarkę i one wciąż oznaczają stosowanie niskich stóp procentowych i dalszej stymulacji fiskalnej, co napędzi cenę złota – stwierdził analityk ANZ, Daniel Hynes.

Jak wynika z ostatnich badań ankietowych od The Conference Board, indeks zaufania konsumentów (consumer confidence index) znacznie spadł w czerwcu do 84,8 pkt. osiągając najniższy poziom od 6 lat. Sytuacja w postrzeganiu konsumentów nie była nawet tak zła w lipcu, gdy wskaźnik wykazał 91,71 pkt. Liczba osób, które uznały sytuację biznesową za “dobrą” spadła z 17,5% w lipcu do 16,4% w sierpniu,  natomiast jako “złą” określa ją już aż 43,6% względem 38,9% miesiąc wcześniej.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here