Naga MarketsCena złota spada - analiza techniczna surowcaPomimo upływu kolejnych dni od ostatniej analizy na temat GOLD, opór 1905$ trzyma się dzielnie. Podobna sytuacja jest ze wsparciem 1855$. Choć podaż podjęła próbę przełamania tego miejsca, co przyniosło nowy dołek  1844$.

Cena złota kieruje się na południe

Jednak reakcja popytu była szybka i zdecydowana, co sprawiło, że na wykresie H4 został tylko dolny cień. Wczoraj to kolejne podejście do wsparcia, ale poranek przynosi małą świecową formację objęcia hossy, a to dobry znak dla wzrostów.Za pozytywne należy uznać zachowanie wskaźnika RSI, który po dotarciu do strefy wyprzedania, rozpoczął podróż do góry. Ponieważ obrona wsparcia i  zachowanie oscylatora są ze sobą powiązane, to nabiera to szczególnie pozytywnego wydźwięku.

Notowania złota
Notowania złota

Należy wiec poszukać lokalnych oporów, które będą przeszkodami w ataku na ostatnie ekstrema.  Najbliższe to wczorajszy szczyt 1868$. Ja zwróciłbym większą uwagę na 1886$. Jest to dawne wsparcie, które w wyniku piątkowych gwałtownych spadków nie doczekało się retestu. Dodatkowo ta cena pełniła już role oporu, o czym przypominają szczyty, które są początkiem zaznaczonej na zielono strefy oporu.

Warto też śledzić zachowanie tego instrumentu w okolicach 1905$. Na żółto zaznaczyłem dwie duże akcje podażowe. Dawno już posiadacze długich pozycji nie wykazywali takiej aktywności, co należy potraktować jako sygnał ostrzegawczy dla aktualnego trendu wzrostowego.

Przypomnę, że podaż szczególnie upodobała sobie opór 1960$, ale to jest historia na oddzielny komentarz, kiedy notowania GOLD pokonają 1905$.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje | stalprodukt notowania | amica akcje | cd projekt notowanie | pknorlen notowania | funt brytyjski kurs | eur/usd |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here