Naga MarketsCena złota spadnie poniżej 1800 USD? Niezagrożony trend wzrostowy Oczekuje się, że ceny złota (XAU/USD) nadal będą podlegać dłuższej konsolidacji w ramach długoterminowego trendu wzrostowego. Strategowie z Credit Suisse prognozują spadek do 1765 USD za uncję, jeśli osłabienie będzie się utrzymywać w perspektywie krótkoterminowej, ale ostatecznie spodziewają się wzrostu powyżej 2075 USD. Jednocześnie dane z CME Group wskazują na ograniczony potencjał spadkowy żółtego kruszcu. Kurs XAU/USD zakończył miniony tydzień nieznacznym wzrostem zamykając się na poziomie 1950 USD.

  • Złoto kontynuuje konsolidację po dotarciu do poziomu 2075 USD
  • Aprecjacja XAU/USD wspierana przez spadające realne rentowności w USA i spadek wartości dolara
  • Cena żółtego kruszcu wzrośnie do 2700 USD w dłuższym terminie czasowym

Złoto może odnotować głębszy spadek do 1765 USD – Credit Suisse

Złoto kontynuuje oczekiwaną konsolidację po dotarciu do naszego podstawowego celu wynoszącego 2075/80 USD. Chociaż nadal oczekujemy długoterminowego trendu wzrostowego, scenariusz ten jest wzmocniony spadającymi realnymi rentownościami w USA i spadkiem wartości dolara, nasze krótkoterminowe nastawienie pozostaje konsolidacyjne powyżej klastra wsparcia w okolicach 1837/97, gdzie przebiega m.in. 23,6% zniesienia Fibo całego wzrostu od 2018 r. – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów gdyby słabość się pogłębiła, dostrzegają możliwość większego spadku do 1765 USD, a potencjalnie nawet do 1726 USD.

Ostatecznie szukamy ruchu powyżej 2075 USD z celem na opór na poziomie 2175 USD, a następnie 2300 USD. Chociaż oczekujemy nowej konsolidacji na tym ostatnim poziomie, bezpośrednie przełamanie może spowodować szybki wzrost w rejon 2417 USD, z perspektywą 2700/20 USD w dłuższym terminie – podkreślono.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Kontrakty terminowe na złoto sugerują ograniczone spadki

Traderzy zredukowali swoje otwarte pozycje o około 5,5 tys. kontraktów w czwartek według danych flash z CME Group. W tym samym okresie wolumen spadł o około 24,7 tys. kontraktów po dwóch tygodniach wzrostów z rzędu.

Ceny złota kontynuują konsolidację w tym tygodniu. Czwartkowa negatywna akcja cenowa szła w parze ze spadkiem zainteresowania i wolumenu. Wszystko wskazuje na to, że dalsza deprecjacja cen wydaje się mało prawdopodobna w krótkim horyzoncie czasowym, a zatem pozostawia niezmienione perspektywy dalszych wzrostów.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here