Naga MarketsCena złota sięgnie 2200 USD/oz, a srebra 35 USD/oz - prognozuje Saxo BankInwestorzy zabezpieczają portfele przed wzrostem inflacji po tym, jak Partia Demokratyczna zwyciężyła w wyborach do Senatu w Georgii. W rezultacie wzrosła rentowność amerykańskich obligacji skarbowych, która jest niekorzystna w kontekście metali szlachetnych – złota i srebra.

  • Inwestorzy zabezpieczają portfele przed wzrostem inflacji
  • Kurs dolara umacnia się w reakcji na wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych
  • Saxo Bank pozostaje pozytywnie nastawiony w stosunku do złota i srebra

Wyzwanie dla złota i srebra

Większa liczba transakcji zakładających reflację wymusiła konieczność zabezpieczenia portfeli przed wzrostem inflacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Demokraci uzyskali większość w Senacie, umożliwiając prezydentowi elektowi Bidenowi planowanie dodatkowych bodźców fiskalnych i wydatków na rzecz wsparcia osłabionej przez pandemię gospodarki oraz zjednoczenia wyjątkowo podzielonego narodu. Doprowadziło to do niepożądanego w kontekście metali szlachetnych wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Wzrost rentowności dziesięcioletnich obligacji amerykańskich powyżej 1%, czyli pułapu odnotowywanego przez całe drugie półrocze 2020 r., przyczynił się do zniwelowania wcześniejszych zysków złota i srebra, ponieważ dolar w efekcie przyciągnął inwestorów pokrywających krótkie pozycje, aby umożliwić dalszy wzrost – napisał w nocie Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank

Wyższe oczekiwania inflacyjne automatycznie powodują umocnienie dolara w reakcji na wzrost rentowności, zauważa Hansen. To z kolei może zaszkodzić krótkoterminowym perspektywom złota.

Saxo Bank zachowuje jednak optymizm i prognozuje, że cena złota sięgnie 2200 USD/oz.
– Wysoka beta srebra powinna sprzyjać dalszym solidnym wynikom, a relacja złota do srebra w 2021 r. znajdzie się w dolnych rejonach przedziału 60-69, dzięki czemu cena srebra może wynieść około 35 USD/oz – spekuluje Hansen.

Cena złota (XAU/USD) spadła do 200-dniowej średniej

Tymczasem notowania złota w relacji do dolara amerykańskiego wyznaczyły nowy dołek na poziomach, które ostatnio obserwowaliśmy na początku grudnia 2020 r. W piątek kurs XAU/USD osunął się o 3,36 proc.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, cena znalazła wsparcie w obszarze horyzontalnym blisko poziomu 1830 USD/oz. Nieco ponad nim przebiega dodatkowo 200-dniowa średnia krocząca, która zapewnia dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here