Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejBiorąc pod uwagę nerwowość na globalnych rynkach finansowych, złoto zachowuje się rozczarowująco. Co prawda notowania tego kruszcu rozpoczęły wczorajszą sesję na najwyższych poziomach od 2012 r., jednak w późniejszych godzinach spadały, a dzisiaj rano również kontynuują ruch w dół.


Cena złota znajduje się obecnie w okolicach 1660 USD za uncję. To wciąż jest poziom bliski niedawnych szczytów, jednak można odnieść wrażenie, że cena złota nie wykorzystuje w pełni sprzyjających uwarunkowań rynkowych, czyli ucieczki inwestorów od ryzyka.

W pewnym stopniu wynika to z faktu, że strach na rynkach nie jest aż tak duży, jak można było sądzić jeszcze wczoraj. Zapowiedzi działań stymulacyjnych ze strony banków centralnych oraz odbicie w górę notowań dolara amerykańskiego spychają ceny złota w dół.

Jednocześnie, warto mieć na uwadze, że w długoterminowej perspektywie notowania złota mają potencjał wzrostowy, zwłaszcza w przypadku spowolnienia w globalnej gospodarce oraz presji na niskie stopy procentowe w USA.

Notowania złota - dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here