Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W poniedziałek złoto kontynuuje wędrówkę na wyższe poziomy. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1317,5$, co oznacza wzrost na 0,7%. Srebro również podąża w górę. Aktualnie jego cena wynosi 14,68$, co odpowiada wzrostom na 0,6%. Rropa WTI również zyskuje na dzisiejszej sesji. Po wyraźnych spadkach w ubiegłym tygodniu, dziś ropa zyskuje ponad 2%. W poniedziałek za jedną baryłkę zapłacimy 54,3$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) rozpoczyna hossę

Cena złota znajduje się na coraz wyższych poziomach. Kiedy nastroje na rynku akcyjnych są nieciekawe, inwestorzy kierują się w stronę bezpieczniejszych aktywów, jakim niewątpliwie jest złoto. Wybita strefa oporowa przy 1309$ jest w tej chwili wsparciem, gdyby korekta spadkowa była większa, biorę także pod uwagę dolne ograniczenie układu 1:1, wypadające przy poziomie 1306$. Celem dla kupujących powinien być w tej chwili poziom 1323$, jeżeli i on zostałby wybity, to tylko kwestią czasu powinno być wyjście złota na nowe tegoroczne szczyty.

InvestCuffs

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Wyprzedaż na giełdach trwa, a złoto wraca do trendu wzrostowego

Wykres złota 3 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) coraz niżej

Cena ropy wybiła w ostatnim tygodniu kluczowe wsparcie. Aktualnie możemy obserwować korektę wzrostową. Pierwszym oporem może być już wspominana strefa przy mierzeniu 50%. Gdyby kurs zdołał wyjść powyżej, będę brał pod uwagę górne ograniczenie układu Overbalance – żółte prostokąty. Tendencja jest spadkowa, dlatego po korekcie będzie można z powrotem myśleć o pozycjach krótkich.

Wykres ropy naftowej 3 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) podąża za złotem

Cena srebra koryguje ostatnie spadki. Po powrocie powyżej oporu przy poziomie 14,56$, istnieje szansa na wzrosty w kierunku 14,95$. Poziom wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz klasycznej strefy wsparcia/oporu. Pomimo trendu spadkowego, scenariusz jest w tej chwili wzrostowy, jego zanegowanie nastąpi w monnecie powrotu poniżej 14,56$. Wtedy też będzie szansa na atak ostatnich minimów.

Wykres srebra 3 czerwca 2019

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here