Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejCena złota ustabilizowała się przy tegorocznych szczytach, gdy inwestorzy oczekują na dwudniowe zeznanie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome Powella dla Kongresu – dziś o 16:00, w środę o 18 – na temat perspektyw gospodarczych i ostatnich działań polityki monetarnej podjętych w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Rynek oczekuje podtrzymania dotychczasowej retoryki banku centralnego z utrzymaniem zerowych stóp procentowych na dłużej. Kurs XAU/USD nieznacznie wzrasta we wtorek. Za uncję złota należy zapłacić około 1730 USD.

  • Uncja złota kosztuje 1730 USD przed zeznaniem Powella dla Kongresu
  • FED pozostanie zdeterminowany w walce ze skutkami pandemii
  • Administracja Trumpa planuje wdrożyć pakiet o wartości 1 bln USD

Cena złota zależna od możliwości wystąpienia drugiego shut-downu

Jerome Powell, przewodniczący FED
Jerome Powell, prezes FED

Jerome Powell, który we wtorek i środę dostarczy swoje półroczne sprawozdanie z polityki monetarnej banku centralnego, powinien powtórzyć optymistyczny pogląd, jaki przedstawił 10 czerwca po tym, jak decydenci zasygnalizowali, że stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną w pobliżu zera na dłużej.

Złoto silnie wzrosło w tym roku, gdy pandemia doprowadziła do wdrożenia bezprecedensowej fali bodźców monetarnych i fiskalnych, wzmacniając atrakcyjność bezpiecznej przystani. W poniedziałek cena żółtego kruszcu spadła po tym, jak Fed zapowiedział, że zacznie kupować indywidualne obligacje korporacyjne i rozszerzył program kredytowy.

Złoto odbiło się dziś w obliczu słabszego dolara amerykańskiego, jako że ostatnie stanowisko Fed podkreśla zobowiązanie banku centralnego do podjęcia wszelkich możliwych środków. Zeznanie prezesa Fed Powella prawdopodobne odzwierciedli to samo stanowisko – powiedział Madhavi Mehta, analityk w Kotak Securities Ltd.

Oprócz łagodzenia polityki pieniężnej rządy na całym świecie zwiększyły swoją reakcję fiskalną w obliczu globalnego spowolnienia gospodarczego. Według ostatnich doniesień administracja Trumpa przygotowuje drożenie pakietu o wartości prawie 1 bln USD w ramach działań mających na celu pobudzenie największej gospodarki świata.

Największym wyzwaniem dla złota jest to, czy USA i globalne gospodarki ponownie przywrócą blokady, jeśli nastąpi znaczny wzrost zachorowań na COVID-19. O ile nie zaistnieją nowe ograniczenia, złoto może mieć trudności z utrzymaniem momentum wzrostowego – dodał Mehta.

Złoto choć nie zyskuje, pozostaje drogie

Notowania złota spadły wczoraj w okolice okrągłego poziomu 1700 USD skąd nastąpiła znaczna reakcja kupujących. Jeśli w kolejnych sesjach kupujący utrzymają przewagę, wówczas powinno dojść do testu tegorocznego maksimum 1765 USD, a jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 1800 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 1700 USD, a w konsekwencji przebicie wsparcia 1660 USD wyhamowałoby presję kupujących, co mogłoby poskutkować utworzeniem szerokiej konsolidacji cenowej. W innych metalach szlachetnych srebro spadło wczoraj o 0,67%, cena platyny uległa niewielkiej zmianie, a pallad zyskał niecały 1,0%.


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here