Naga MarketsCena złota przy psychologicznej barierze 1700 USD za uncjęPowiew optymizmu na globalnych rynkach finansowych spycha notowania tego kruszcu w dół. Cena złota obecnie porusza się w rejonie 1700 USD za uncję – ta ważna psychologiczna bariera została nawet dzisiaj naruszona. Niemniej, rejon 1700 USD za uncję jest obecnie istotnym testem siły strony podażowej.

Mimo lepszych nastrojów, konsekwencje pandemii nie ominą rynków

Wśród inwestorów w ostatnich dniach panuje nastawienie risk-on, wynikające z otwierania się kolejnych gospodarek po restrykcjach związanych z pandemią koronawirusa. Niemniej, główne czynniki ryzyka dla globalnej gospodarki bynajmniej nie odeszły w niepamięć. Mimo że nastroje teraz są lepsze, to nie ma wątpliwości, że konsekwencje pandemii będą odczuwalne jeszcze przez wiele miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, mimo krótkoterminowej negatywnej presji na notowania złota, długoterminowe perspektywy dla cen tego kruszcu pozostają dobre. Notowaniom złota w długoterminowym ujęciu sprzyja prawdopodobne powolne wychodzenie gospodarki z kryzysu oraz powrót programów QE, negatywnie wpływających na wartość papierowego pieniądza.

Notowania złota – dane dzienne 27.05.2020

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here