Cena złota przy 1845$, srebro wybija górą poziom 26$, a ropa naftowa pozostaje w konsolidacji przy szczytach
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku akcji, która przełożyła się także na większe ruchy na złocie i srebrze. Z kolei na ropie naftowej nie wiele się zmieniło, notowania wciąż utrzymują się powyżej ważnego wsparcia, przez co cały czas możemy mówić o trendzie wzrostowym. 

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota od pewnego czasu utrzymuje się w lokalnym, szerokim ruchu bocznym. Pomimo wczorajszej dynamicznej zwyżki, wzrosty szybko zostały zgaszone, przez co dalszy kierunek nie jest do końca jasny. Aktualnie, patrząc na wykres H4 – kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1818$, z kolei opór wypada w rejonach mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej – przy 1870$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej w dalszym ciągu utrzymuje się tendencja wzrostowa. Pomimo, że w grudniu doszło do naruszenia układu 1:1, tak strefa wsparcia przy 45,90$ skutecznie powstrzymała większą przecenę, po czym obserwowaliśmy kontynuację wzrostów i wybicie nowych szczytów. Aktualnie notowania wpadły w lokalną konsolidację, jednak tak długo jak wsparcie przy 51,65 trzyma, należy oczekiwać kontynuacji ruchu w ramach trendu wzrostowego. 

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą dalszych spadków?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania wybiły wczoraj górą strefę oporową przy poziomie 26$, co może przełożyć się na kontynuację zwyżki. Jeżeli kupujący zdołają utrzymać cenę powyżej wspomnianego poziomu, możliwy jest nawet ruch w kierunku strefy oporowej przy 27,5$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here