Naga MarketsCena złota przekracza poziom 1920 USD/uncjaPo mało wyrazistym początku tygodnia, strona popytowa na rynku złota ożywiła się – cena kruszcu dzisiaj rano przekroczyła poziom 1920 USD za uncję.

Ważnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań złota jest sytuacja na rynku amerykańskiego dolara. W ostatnich dniach dolar znajduje się pod wyraźną presją podaży, a dzisiaj dotarł on już do okolic tegorocznych minimów. Wszystko za sprawą pojawiających się na nowo nadziei na kolejny pakiet stymulacyjny w Stanach Zjednoczonych, który zwiększyłby presję inflacyjną, a tym samym zwiększył atrakcyjność złota jako inwestycji.

Ostatnie dwa miesiące na rynku złota przyniosły spadek notowań z historycznych maksimów i późniejszą konsolidację w okolicach 1900 USD za uncję. Niemniej, bieżący rok na rynku złota i tak przynosi spektakularne zwyżki, a fundamenty tego rynku nadal sprzyjają kontynuacji zwyżek w średnioterminowej perspektywie. Przyczyniają się do tego niskie stopy procentowe, programy stymulacyjne w wielu gospodarkach i ogólna niepewność związana z rozwojem pandemii.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here