Naga MarketsCena złota przebiła bardzo ważny poziom oporu po raz pierwszy od lutegoCena złota spot w piątek rano wzrosła do dwu- i półmiesięcznych maksimów w okolicach 1820 dol. za uncję zmierzając do zakończenia potencjalnie najlepszego tygodnia od 6 miesięcy. Wsparciem dla notowań złota było osłabienie dolara i spadkowa tendencja rentowności amerykańskich obligacji.

  • W piątek po południu poznamy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA (non-farm payroll), który jest ważny w kontekście tego czy amerykańska realna gospodarka wróciła na tory wzrostu
  • “Perspektywy wzrostu się poprawiają, jednak więcej zmian jest konieczne, aby Fed ograniczył wsparcie gospodarki” – stwierdziła szef Fed w Cleveland
  • Od początku roku złoto potaniało o ponad 4%

Złoto powyżej 1810 dol. za uncję

Cena złota spot w porannej części piątkowej sesji wzrasta o 0,21% do 1818,9 dol. za uncję, po tym jak czwartek przyniósł zwyżkę o 1,6% i zdecydowane przebicie psychologicznego oporu na 1800 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak do tej pory, notowania złota w tym tygodniu zyskały ponad 2,6%. Tym samym zmierzają one do możliwego zamknięcia tygodnia z najlepszym wynikiem od 6 miesięcy, czyli od listopada 2020 roku.

Cena złota przebiła bardzo ważny poziom oporu po raz pierwszy od lutego
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Osłabienie dolara mogło być tym czynnikiem, który w czwartek dał bykom na rynku złota sygnał zakupowy. Indeks dolara spadł w trakcie czwartkowej sesji o 0,4% i w piątek rano zasadniczo nie ulega zmianie na 90,91 pkt.

Cena złota przebiła bardzo ważny poziom oporu po raz pierwszy od lutego
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview,com

Słabszy dolar oraz rentowność amerykańskich obligacji spadająca poniżej 1,6% pomogła cenom złota na ruch powyżej 1800 dol. za uncję. – stwierdził Brian Lan, dyrektor zarządzający w GoldSilver Central.

złoto, cena złota, notowania złota, kurs złota, złoto gold, gold złoto

Istotną weryfikacją nadziei na szybką odbudowę amerykańskiej gospodarki będzie zaprezentowany w piątek o 14:30 polskiego czasu raport non-farm payroll. To wskaźnik zatrudnienia w przedsiębiorstwach budowlanych, produkcyjnych i usługowych, nieuwzględniający liczby pracowników w rolnictwie, osób zatrudnionych w gospodarstwach domowych oraz organizacjach rządowych i non-profit.

Zobacz również: Dogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE, twierdzi guru kryptowalut

invest

Jest to niezwykle ważna statystyka oraz wskaźnik ekonomiczny wypuszczany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych (United States Departament of Labor) jako część ogólnego raportu dotyczącego kondycji rynku pracy.

Jeśli dane okażą się naprawdę dobre, możemy zobaczyć zmianę sentymentu na bardziej pozytywny wobec gospodarki, a to może doprowadzić do podniesienia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną znacznie wcześniej niż spodziewano się jeszcze niedawno. Potencjalnie, podniesienie stóp procentowych oznaczać może spadek kursu złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here