Naga Markets



Cena złota przebije 2000 USD za uncję w 2021 r. – TDSZłoto systematycznie rośnie od połowy marca 2020 r., osiągając w zeszłym tygodniu wieloletnie maksima blisko 1 800 USD. Według zespołu ds. strategii w TD Securities tendencja ta może się przedłużyć wraz z ożywieniem światowej gospodarki. Kurs XAU/USD wzrasta cztery tygodnie z rzędu zamykając się w piątek na poziomie 1775 USD za uncję.

  • Metal szlachetny osiągnie prawdopodobnie dobre wyniki w III kwartale
  • Stopy realne powinny spadać wraz ze wzrostem oczekiwań inflacyjnych

Złoto może wzrosnąć do 2000 USD do końca 2021 r. – TDS

Cena złota spadła poniżej 1770 USD za uncję natychmiast po znacznie mocniejszych niż oczekiwano danych o zatrudnieniu w USA w czerwcu (+4,8 mln). Bardzo silna, pozytywna reakcja rynku akcji na dane dotyczące miejsc pracy prawdopodobnie oznaczała więcej kapitału w aktywach ryzykownych kosztem złota, przynajmniej na ten moment.

Jednak żółty metal wrócił obecnie ponad 1770 USD/oz i prawdopodobnie osiągnie dobre wyniki w III kwartale – napisano w raporcie.

Tymczasem dolar słabnie, a stopy realne powinny spadać wraz ze wzrostem oczekiwań inflacyjnych. Pomimo silnych danych o nowych miejscach pracy w USA, płace są niższe, aktywność zawodowa jest bliska minimów, a gospodarka przez pewien czas będzie funkcjonować poniżej potencjału, co będzie wymagało masowego bodźca budżetowego finansowanego z zadłużenia i niskich stóp polityki monetarnej w przewidywalnej przyszłości.

W związku z tym utrzymujemy nasze pozytywne nastawienie do złota i nadal oczekujemy, że żółty metal osiągnie poziom 2000 USD za uncje do końca 2021 r. – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here