Naga MarketsKurs złota przekroczy 2000 USD za uncję. Pandemia zwiększa atrakcyjność metali szlachetnychBezprecedensowa skala działań banków centralnych mająca na celu powstrzymanie negatywnych skutków pandemii COVID-19 utrzymuje wysoką atrakcyjność metali szlachetnych. W ocenie ekspertów z dużych banków inwestycyjnych złoto i srebro jako zasoby wartości powinny odnotowywać dalszy wzrost cen w najbliższych miesiącach. Prognozują wzrost cen żółtego metalu do poziomu nawet 2080 USD za uncję.

  • Metale szlachetne atrakcyjne dla inwestorów w czasach pandemii
  • Srebro korzysta na znoszeniu blokad hamujących przemysł
  • Cena złota przebije 2000 USD za uncję w najbliższych miesiącach 

Inwestorzy nadal kupują żółty metal – ANZ

Według strategów z ANZ Banku złoto prawdopodobnie będzie atrakcyjne dla kupujących w najbliższych miesiącach ze względu na słabe dane makroekonomiczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Metale szlachetne wzrosły po ostatnim gołębim komentarzu szefa Fed, Jerome Powella. Szef banku centralnego ostrzegł komisję senacką, że obecny kryzys jest znacznie gorszy niż jakakolwiek recesja od czasu II wojny światowej i że długotrwałe bezrobocie może trwale zaszkodzić gospodarce USA – wskazano w raporcie.

 Powell powtórzył swoje zobowiązanie do korzystania z pełnego zakresu narzędzi wspierających gospodarkę, w tym pozostawiając stopy procentowe bliskie zeru, dopóki gospodarka nie wróci na właściwe tory. Taki stan najprawdopodobniej będzie trwał przynajmniej przez najbliższe miesiące, dzięki czemu utrzyma się atrakcyjność tzw. bezpiecznych przystani. Aktualnie cena złota oscyluje blisko ośmioletnich maksimów – podsumowano.

Eksplozja na wykresie srebra – TDS

W ocenie ekspertów z TD Securities, wskaźniki popytu na towary w końcu odnotowują znaczącą poprawę i sugerują sprzyjające warunki ku dalszemu wzrostowi cen srebra.

Srebro jest coraz bardziej napędzane popytem na towary. Notowania srebra ETF były ostatnio bardzo skorelowane ze złotem, co sugeruje, że popyt inwestycyjny na metale szlachetne płynie również do srebra – napisano w raporcie.

Analitycy wyszczególnili główne czynniki sprzyjające dalszemu wzrostowi cen srebra:

  • Popyt na surowce nadal się utrzymuje;
  • Kontekst rosnących przepływów inwestycyjnych w metale szlachetne;
  • Wzrost popytu na towary;
  • Ograniczona podaż;
  • Niskie zainteresowanie spekulacyjne.

To wszystko stwarza warunki do utworzenia kolejnych impulsów wzrostowych – dodano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Złoto: Oczekiwany jest nowy rekord cen – Credit Suisse

Złoto wybiło górą z formacji trójkąta, aby wznowić wzrost cen, choć słabość impulsu i i rynkowe pozycjonowanie wymagają ostrożności, uważają eksperci z Credit Suisse. Ich zdaniem cena złota w najbliższych miesiącach przekroczy rekordowy poziom 1921 USD za uncję.

Żółty metal kontynuował ruch w górę po wybiciu z trójkąta przebijając dotychczasowy tegoroczny szczyt 1747 USD. Chociaż mamy obawy co do pędu i pozycji rynkowej, szukamy wznowienia trendu byka, co pozwoli przetestować okolice 1796 USD – 1803 USD. Następnie oczekujemy przejścia do nowej fazy konsolidacji – wskazano w raporcie.

W szerszej perspektywie nadal oczekujemy przebicia historycznego szczytu 1921 USD z celem na psychologiczny opór w wysokości 2000 USD, a następnie 2075 -2080 USD. Wsparcie na poziomie 1660 USD musi zostać utrzymane, aby trend wzrostowy mógł być kontynuowany – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here