Naga MarketsCena złota przebija 2050 dol. za uncję. VanEck: możliwe, że dojdzie do 3400 dol.Cena złota spot przebiła w środę z impetem barierę 2050 dol. za uncję, a z rynku napływają kolejne propozycje wysokich wycen docelowych kruszcu. VanEck, popularna amerykańska firma zarządzająca inwestycjami, której specjalnością są funduszu oparte na złocie, w swoich przewidywaniach ocenia, że cena kruszcu może przekroczyć nawet do 3 tys. dol. za uncję.

  • Złoto spot we środę wystrzeliło nawet powyżej 2055 dol. za uncję i obecnie oscyluje wokół poziomu 2050 dol.
  • Natomiast kontrakty futures na złoto notowane na COMEX przebiło 2070 dol. za uncję.
  • Oznacza to, że cena złota spot od początku lipca wzrosła aż o ponad 15%

Cena złota zbliży się do 3400 dol. wg VanEck

VanEck to nie byle firma inwestycyjna, a pionier rynku kruszców, który w 1968 założył pierwszy amerykański fundusz inwestujący w złoto o nazwie VanEck International Investors Gold Fund (INIVX).

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka oferuje różne rodzaju produkty inwestycjne, m.in. aż 55 ETF-ów opartych na różnych klasach aktywów m.in. także VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX) będący pierwszym funduszem inwestującym w sektor górnictwa złota oraz jedyny ETP, który pozwala na fizyczną dostawę złota dla posiadaczy udziałów o nazwie VanEck Merk Gold Trust (OUNZ).

Według danych z końca czerwca tego roku, VanEck kontroluje aktywa oparte o złoto o łącznej wartości 23,5 mld dol.

Zobacz również: Kurs złota dotarł do 2000 USD za uncję. Inwestorzy zainteresowani surowcem

Możliwym jest więc, że analitycy firmy wiedzą o czym mówią określając cenę docelową złota na aż 3,4 tys. dol. To aż o 65% więcej niż obecna cena złota spot, która właśnie zyskuje kolejne rekordowe szczyty notowań i dopiero co przebiła 2050 tys. za uncję.

Cena złota spot przebiła w środę z impetem barierę 2050 dol. za uncję, a z rynku napływają kolejne propozycje wysokich wycen docelowych kruszcu. VanEck, popularna amerykańska firma zarządzająca inwestycjami, której specjalnością są funduszu oparte na złocie, w swoich przewidywaniach ocenia, że cena kruszcu może przekroczyć nawet do 3 tys. dol. za uncję.
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Za takim rajdem na cenie złota mają przemawiać negatywne realne stopy procentowe w wielu państwach (w tym w Polsce) i bezprecedensowe interwencje banków centralnych w gospodarkę, które pompują coraz więcej pieniądza do obiegu. Dalszy rozwój pandemii powoduje nasilanie się negatywnych sentymentów wśród inwestorów i ucieczkę do “bezpiecznych przystani” inwestycyjnych jak m.in. złoto.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here