Naga MarketsCena złota przebija 1900 dol. Pakiet stymulacji w USA w przeciągu 48h?Cena za złoto spot rozpoczyna tydzień skromną zwyżką do 1908 dol. za uncję w poniedziałkowych porannych notowaniach, ponownie wybijając powyżej kluczowego do utrzymania poziomu 1900 dol. w obliczu gwałtownego rozwoju pandemii koronawirusa.

  • Złoto postrzegane jest jako instrument chroniący przed inflacją, zatem zmiany oczekiwań co do wzrostu poziomu cen często mają wpływ na wahania wyceny kruszcu.
  • Presję na ceny złota wywrzeć może nagła modyfikacja oczekiwań inflacyjnych z uwagi na zmianę sytuacji w związku z pakietem stymulacji fiskalnej w USA
  • Czynnikiem nr 1 jeśli chodzi o wpływ na cenę złota jest jednak nadal pandemia koronawirusa. Łączna liczba przypadków COVID-19 zbliża się do 40,3 mln

Złoto rozpoczyna tydzień zwyżką ponad 1900 dol.

Złoto spot w poniedziałek rano drożeje o 0,53% do 1908,31 dol. za uncję dając na początku tygodnia sygnał do ewentualnego wzrostu ceny kruszcu w nadchodzących dniach.

Cena złota przebija 1900 dol. Pakiet stymulacji w USA w przeciągu 48h?
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Metal szlachetny podrożał nawet w perspektywie nadchodzącego szybciej niż spodziewano się jeszcze przed kilkoma dniami pakietu stymulacji fiskalnej, bowiem spikerka Izby Reprezentantów z ramienia Demokratów, Nancy Pelosi, zapowiedziała, że możemy ujrzeć go jeszcze przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 3. listopada.

Plus500

Zobacz również: Jak wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu na platformie Plus500?

Fiskalna stymulacja w USA jeszcze do wtorku wieczorem?

Pelosi w niedzielę stwierdziła, że choć różnice między stanowiskiem Demokratów, a administracją Trumpa nadal są istotne jeśli chodzi o szeroko zakrojony pakiet stymulacji fiskalnej, to jest optymistyczna co do tego, że ustawa wprowadzająca pomoc dla gospodarki zostanie wprowadzona jeszcze przed dniem wyborów w USA.

Jednakże, Pelosi postawiła ultimatum: porozumienie musi nastąpić w przeciągu kolejnych 48 godzin.

– 48 godzin dotyczy jedynie tego, czy osiągniemy porozumienie przed wyborami. My tego chcemy. – stwierdziła spikerka Izby Reprezentantów. – Jestem optymistycznie nastawiona, ponieważ długo nad tym debatowaliśmy.

Pelosi, spytana o to czy Amerykanie otrzymają czeki z pomocy rządowej jeszcze przed wyborami, stwierdziła:

– Cóż, to zależy od administracji (Trumpa, przyp. red). – zaznaczyła.

Analitycy AxiCorp zwracają uwagę na obecny duży popyt na złoto, także ze strony inwestorów instytucjonalnych.

– Duzi kupujący będą kupować dołki, ponieważ złoto będzie trzymać swoją wartość z uwagi na nadchodzący pakiet stymulacji fiskalnej – zauważył Stephen Innes, główny analityk rynkowy w Axi.

– Spodziewamy się, że złoto będzie notowane blisko poziomu 1900 dol. przez najbliższy czas, a “gamechangerem” będzie ewentualny pakiet stymulacji fiskalnej, który może zostać zatwierdzony w ciągu kolejnych 48 godzin – stwierdził Howie Lee, ekonomista w OCBC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here