Naga Markets

Cena złota pozostaje w okolicach 1785 USD za uncję. OPEC podnosi prognozę popytu na ropęKontrakty terminowe na ropę WTI wzrosły powyżej 71,5 USD za baryłkę we wtorek, ponieważ inwestorzy mogą zwracać uwagę na optymistyczną prognozę popytu na ropę opublikowaną przez OPEC, pomimo krótkoterminowych obaw związanych z ponownymi ograniczeniami gospodarczymi z powodu Omicronu.

Cena złota pozostaje bez większych zmian. Wzrost cen kontraktów terminowych na ropę WTI

W poniedziałek OPEC podał, że oczekuje, iż światowy popyt na ropę wyniesie średnio 99,13 mln baryłek dziennie w pierwszym kwartale 2022 r., co oznacza wzrost o 1,11 mln bpd w stosunku do prognozy z zeszłego miesiąca. Organizacja trzymała się również harmonogramu powrotu do poziomu zużycia ropy sprzed pandemii, twierdząc, że nowy wariant koronawirusa będzie miał łagodny i krótkotrwały wpływ.Niemniej jednak Wielka Brytania i Norwegia zaostrzyły restrykcje, ponieważ w Wielkiej Brytanii odnotowano pierwszy publicznie potwierdzony zgon spowodowany nowym szczepem wirusa. W Chinach kontynentalnych odnotowano również pierwszy przypadek omikronu w mieście Tianjin, podczas gdy główna prowincja produkcyjna Zhejiang przechodzi pierwszą w tym roku kwarantannę, a dziesiątki tysięcy mieszkańców obszarów objętych kwarantanną i dotkniętych wirusem zawiesza działalność gospodarczą, ogranicza loty i odwołuje imprezy.

Tymczasem złoto pozostaje bez większych zmian w okolicach 1785 USD za uncję, ponieważ rynki mogą koncentrować się obecnie na szeregu decyzji banków centralnych w tym tygodniu, w tym na kluczowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.

Żółty metal może być wspierane przez wciąż wysokie ceny konsumpcyjne, gdzie inflacja w USA przyspieszyła w listopadzie i miała największą dynamikę wzrostu od 1982 r., wynoszącą 6,8 proc. Jednak odczyt ten wzmocnił oczekiwania, że Rezerwa Federalna zasygnalizuje szybsze ograniczanie zakupów aktywów i wcześniejsze rozpoczęcie podwyżek stóp.

Inne banki centralne, które w tym tygodniu mają dokonać przeglądu polityki monetarnej to Europejski Bank Centralny, Bank Anglii i Bank Japonii. Ograniczenie bodźców i wyższe stopy procentowe podnoszą koszt alternatywny nierentownego kruszcu, zmniejszając potencjalnie jego atrakcyjność.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here