Naga MarketsCena złota powyżej 2000 USD. Jest szansa na wzrost o kolejne 300 USD?Przez kilka sesji cena złota zrobiła sobie przerwę po silnych wzrostach, które obserwowaliśmy od połowy lipca. Ruch boczny został jednak zakończony wczoraj, kiedy notowania XAU/USD pokonały na zamknięciu sesji okrągły poziom 2000 dolarów ustanawiając przy tym kolejny rekord cenowy. Notowania żółtego kruszcu rosną, gdy inwestorzy ocenili perspektywy większej liczby bodźców do zwalczania skutków pandemii koronawirusa, kolejny spadek realnych rentowności w USA i zwiększone ryzyko geopolityczne.

  • Cena złota na koniec wczorajszej sesji znalazła się ponad poziomem 2000 dol.
  • Kolejne bodźce fiskalne do walki ze spowolnieniem będą sprzyjać cenom złota
  • Goldman Sachs prognozuje wzrost do 2300 dolarów, a BofA aż do 3000 dol.

To nie koniec wzrostów cen złota

Notowania XAU/USD wzrosły wczoraj o 2,16 proc., do poziomu 2019,41 dol. Od początku roku daje to umocnienie notowań o ponad 33 proc. Jest jednak jeszcze przestrzeń do wzrostów z uwagi na kolejne, ogromne bodźce, które potencjalnie zostaną wprowadzone w związku ze spowolnieniem globalnego wzrostu gospdoarczego

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Prezes Banku Rezerw Federalnych w San Francisco Mary Daly powiedziała we wtorek, że gospodarka USA potrzebuje większego wsparcia, niż początkowo sądzono. Inwestorzy zostali postawieni w obliczu długiego globalnego ożywienia i deprecjacji walut fiducjarnych, co powinno sprzyjać bezpiecznej przystani jaką jest złoto.

Goldman Sachs przewiduje, że złoty kruszec wzrośnie do 2300 dol. w 2022 r. na fali obaw dotyczących sytuacji na dolarze amerykańskim. Jeszcze śmielsze prognozy serwuje od kwietnia Bank of America (BofA), który uważa, że w ciągu 18 miesięcy XAU/USD osiągnie poziom 3000 dol.

– Przygotowano grunt dla złota, by dalej pięło się w górę. Widzimy w przyszłości zwiększone wydatki fiskalne, niezwykle akomodacyjną politykę pieniężną prowadzoną od lat i trudne ożywienie gospodarcze, jak stwierdził Fed – napisał w raporcie Paul Wong, strateg rynkowy w Sprott Inc. .

Kurs złota (XAU/USD) powyżej 2030 USD

Wczorajszy wzrost notowań złota doprowadził do wybicia oporu jaki utworzył się na poziomie 1980 dol. Dziś cena kruszcu rośnie juz o 0,56 proc. i znalazła się ponad poziomem 2030 dol.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Złoto (XAU/USD) – wykres dzienny

Pozytywny perspektywa dla XAU/USD może zachęcać do kupna. Okazji do zajęcia pozycji długiej można szukać po korektach np. do strefy przy 1980 dol., lub w trakcie płaskich konsolidacji, choćby w formie inside bara z wykresu dziennego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here