Naga MarketsCena złota powyżej 1920 dol. na początku 2021 rokuCena złota spot na początku 2021 roku ze zdecydowaniem wystrzeliła w górę powyżej bariery 1900 dol., z której przebiciem notowania miały spory problem w ostatnich tygodniach grudnia. Wśród sentymentów wspierających wzrost kursu metalu szlachetnego wymienić można rosnące obawy o rozwój pandemii koronawirusa oraz wprowadzenie surowszych restrykcji w wielu miejscach świata.

  • Washington Post ujawnił nagranie, w którym Trump żądał znalezienia odpowiedniej ilości głosów, by wygrać głosowanie w Georgii
  • Japonia oraz Wielka Brytania rozważają wprowadzenie nowych surowszych restrykcji
  • Nasza prognoza dotycząca ceny złota w 2021 roku dostępna jest pod tym odnośnikiem

Cena złota wzrasta wraz z początkiem nowego roku

Przyczyn zwyżki ceny złota na początku 2021 roku doszukiwać się można także w obawach o powrót gospodarki na właściwe tory po zakończeniu pandemii koronawirusa. Pomimo wszelkich starań pandemia trwa nadal, a łączna liczba przypadków przekroczyła już 85 mln osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Optymizmem nie napawają też dane gospodarcze z Chin, które zdawały się wychodzić na prostą po względnie udanych działań w związku z ograniczeniem pandemii. Wskaźnik PMI dla przemysłu według Caixin wykazał wartość 53 pkt. za grudzień 2020 roku – to znacznie niżej niż przeciętna prognoza analityków spodziewających się 54,8 pkt. To także mniej niż 54,9 pkt. osiągnięte w listopadzie. Jeszcze dzisiaj, powinny pojawić się analogiczne dane ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy.

Premier Japonii, Yoshihide Suga, stwierdził, że możliwe jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej w stolicy kraju, Tokio, w związku z uderzeniem trzeciej fali zakażeń koronawirusa. Zdaniem szefa japońskiego rządu, istnieje szansa na to, że igrzyska w Tokio, które miały mieć miejsce zeszłego lata, mogą odbyć się w tym roku. Miałby to być dowód na to, że świat poradził sobie z globalną epidemią.

Plus500

O możliwości wprowadzenia ostrzejszych restrykcji wspomniał także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson.

– Korzystamy z systemu poziomów, który jest bardzo restrykcyjnym systemem i prawdopodobnie będzie on jeszcze surowszy, aby móc lepiej kontrolować wirusa. Przyglądamy się temu. – stwierdził szef brytyjskiego rządu.

Zobacz również: Ropa naftowa z pesymistycznymi prognozami na nadchodzące lata zdaniem KPMG

Złoto w górę na początku 2021 roku

Cena za złoto spot w poniedziałek rano, w pierwszej sesji nowego roku, wzrasta o 1,37% do 1924,4 dol. za uncję. Ostatecznie, kurs kruszcu zakończył 2020 rok zwyżką o 25,13%, a grudzień przyniósł finalnie wzrost o 6,84%.https://www.tradingview.com/x/86an7H40/

Wsparciem dla aprecjacji ceny złota jest osłabienie USD. Indeks dolara w porannej części poniedziałkowej sesji opada o 0,35% do 89,60 pkt. ponownie zbliżając się do dwu- i półletnich minimów wyznaczonych w ostatnim dniu notowań zeszłego roku.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here