Naga MarketsCena złota powyżej 1900 dol. za uncję, to wyżej niż w grudniu 2020 r.Cena złota spot w środę rano przebiła poziom 1900 dol., który po raz ostatni notowany był na początku stycznia tego roku. Jeszcze we wtorkowej sesji notowania metalu szlachetnego otarły się o te granicę, ale dopiero w środę doszło do jej solidnego przebicia. Impulsem dla wzrostów była m.in. wypowiedź przedstawiciela Rezerwy Federalnej, która zaważyła na rentowności amerykańskich obligacji.

Cena złota pokonała 1900 dol. za uncję

Cena złota spot w porannej części środowej sesji pokonała psychologiczny opór na 1900 dol. za uncję, wzrastając o 0,35% do 1905,8 dol. za uncję. Po raz ostatni takie poziomy notowane były 8 stycznia tego roku, czyli przed ponad czterema miesiącami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota powyżej 1900 dol. za uncję, to wyżej niż w grudniu 2020 r.
Notowania złota. Źródło: tradingview.com

Co więcej, cena złota spot jest wyżej od ceny zamknięcia z 2020 roku o 0,38%, zatem zniżka zapoczątkowana na początku tego roku została w pełni zanegowana i można już pokusić się o stwierdzenie, że notowania metalu szlachetnego powróciły do średnioterminowego trendu wzrostowego.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Dominującym czynnikiem na rynku złota zdają się być oczekiwania inflacyjne, głównie dotyczące Stanów Zjednoczonych. Z jednej strony, kwietniowy odczyt wskazywał na zannualizowaną stopę inflacji rzędu 4,2%, a z drugiej wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej nieustannie wskazują na gołębie podejście.

Zobacz również: Elon Musk konsultował się górnikami BTC w sprawie OZE

We wtorek głos zabrał Richard Clarida, wiceprzewodniczący Fed, który w wywiadzie dla Yahoo Finance stwierdził, że “oznaki inflacji okażą się w dużej mierze przejściowe”. Kontynuacja takiej narracji ze strony amerykańskiego banku centralnego mogła mieć przełożenie na osunięcie się rentowności amerykańskich obligacji ponownie w dół do 1,57%.

invest

W tym tygodniu dowiemy się nieco więcej na temat stanu amerykańskiej gospodarki, bowiem czeka nas publikacja danych dotyczących PKB, wydatków konsumenckich i rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem, Republikanie w Senacie USA planują przedstawić kontrpropozycję wobec planu infrastrukturalnego administracji Bidena opiewającego na sumę 1,7 bln dol. Jak zaznaczył jeden z liderów tej partii, obie strony pozostają podzielone w tej kwestii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here