Naga MarketsCena złota powyżej 1800 dol. za uncję dzięki danym inflacji CPI w USACena złota spot w środę rano spada w kierunku 1800 dol. za uncję po istotnym wzroście we wtorek i przekroczeniu tej granicy. Wsparciem dla notowań metalu szlachetnego były dane dotyczące inflacji CPI w USA, które okazały się zgodne z prognozami czyli niższe od odczytu za poprzedni miesiąc.

Złoto tańsze w środę rano

Cena za złoto spot w porannej części środowej sesji osuwa się o 0,11% do 1802,7 dol. za uncję. Spadek ten jest zapewne odreagowaniem wzrostów z wtorku, gdy notowania kruszcu zyskały 0,62% do 1804,63 dol. po kilku dniach konsolidacji w zakresie 1780-1800 dol. za uncję.Wsparciem dla ceny złota były dane o inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych za sierpień przygotowane przez US Bureau of Labor Statistics. Jak się okazało, stopa inflacji wyniosła 5,3% w ujęciu rocznym w sierpniu, co w porównaniu z poprzednim miesiącem oznaczać może, że wzrost poziomu cen może wyhamowywać.

 

Cena złota powyżej 1800 dol. za uncję dzięki danym inflacji CPI w USA
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Choć odczyt ten jest zgodny z prognozą, to niższy niż ten za lipiec czy czerwiec, gdy wyniosły one w obu przypadkach 5,4%. To niewielki spadek, ale jednocześnie pewien sygnał, że może okazać się, że inflacja w USA faktycznie jest zjawiskiem przejściowym.

Cena złota powyżej 1800 dol. za uncję dzięki danym inflacji CPI w USA
Ostatnie odczyty inflacji CPI w USA. Źródło: US Bureau of Labor Statistics | investing.com

To z kolei buduje oczekiwania o późniejszej (lub słabszej) reakcji Rezerwy Federalnej w postaci podwyższenia stóp procentowych. Takie spekulacje tworzą pozytywny sentyment dla notowań złota.

W następnym tygodniu odbędzie się spotkanie Rezerwy Federalnej, zatem możliwe, że komentarz do sytuacji inflacyjnej poznamy już niebawem od przedstawicieli banku centralnego.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

invest

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Spodziewam się, że cena złota będzie utrzymywać się powyżej 1800 dol. za uncję, gdy kluczowe ryzyka związane z COVID-19 i wynikająca z nich niska aktywność ekonomiczna zachęci banki centralne do pozostawienia otwartych kurków stymulacji monetarnej, co w krótkim terminie może być czynnikiem napędzającym wzrost cen złota. – stwierdził Michael Langford, dyrektor w firmie doradczej AirGuide.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here