Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami ostatnia sesja w tym tygodniu. Podczas piątkowej sesji złoto utrzymuje tendencję wzrostową. Rynek obronił wczoraj jednak kluczowe wsparcie, trend pozostaje wzrostowy. Dlatego też niewykluczone, że ruch w górę będzie kontynuowany w kolejnych dniach. Dziś przed godziną 11:00 złoto znajduje się na plusie wynoszącym 0,3%. Srebro radzi sobie wyraźnie gorzej niż złoto, tracąc 0,1%. Aktualnie cena srebra wynosi 15,27$. W przypadku ropy WTI możemy obserwować korektę ostatnich wyraźnych wzrostów. Jednak patrząc na wykres szerzej, ropa utrzymuje się w wyraźnej tendencji wzrostowej. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 59,2$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: CD Projekt (CDR.PL) rozpoczyna kolejny impuls wzrostowy. Akcje wkrótce na nowych szczytach?

Cena złota powyżej 1405$

Cena złota broni kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, dopóki cena znajduje się powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero jego wybicie doprowadzić do większej korekty spadkowej. Pomimo, że nawet wykonanie większej korekty niż OB, byłoby czymś normalnym, to wcale nie musi mieć miejsca. Po wybiciu wybicia szczytów 2018 roku, jest to właściwie jednostajny ruch, bez większych korekt. Jeżeli jednak większy ruch w dół by się pojawił, to należy brać pod uwagę zniesienie 38,2% jako wsparcie.

Notowania złota XAUUSD 28 czerwca 2019

Cena ropy kontynuuje wzrosty (OIL WTI)

Cena ropy koryguje dziś nieznacznie ostatnie silne wzrosty. Na razie nie widać tutaj zagrożenia dla tendencji wzrostowej. Wydaje się, że w niedługim czasie powinniśmy zobaczyć atak na opór przy poziomie 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. Wczoraj do testu tego poziomu zabrakło już bardzo niewiele. Wsparciami pozostają biegunowości poprzednich zniesień Fibonacciego czyli odpowiednio 50% i 38,2%, które jak widać na wykresie, były wyraźnie respektowane w ostatnim czasie.

Kurs ropy naftowej 28 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN ponownie najniżej w 2019 roku. EUR do PLN poniżej 4,2500

Cena srebra (XAG/USD) bez zmian

Cena srebra w dalszym ciągu pozostaje pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami. Scenariusze wyznaczone wczoraj nie uległy więc zmianie. Stefa oporowa wypada przy 15,55$. Natomiast wsparcie zładuje się w rejonie okrągłego poziomu 15$, strefa jest wzmocniona lokalnym układem 1:1. Korekta jaką obserwujemy w ostatnich dwóch dniach na złocie na pewno nie pomaga, niemniej w momencie jej zakończenia, popyt moze także uaktywnić się na srebrze. Idealnym scenariuszem byłoby zejście do 15$, a następnie ruch wzrostowy, wybijający opór przy 15,53$.

Kurs srebra 28 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here