Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W poniedziałek złoto ponownie znajduje się na najwyższych poziomach od kilku lat. Dziś w nocy były testowane piątkowe maksima. Przed godziną 13:00 rynek złota znajduje się na plusie wynoszącym +0,8%. Tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa, jednak po ostatnich dynamicznych wzrostach, cały czas istnieje ryzyko wystąpienia ruchu korekcyjnego. Srebro radzi sobie nieco gorzej niż złoto, jednak i tak jest to ruch w górę na 0,6%. Aktualnie jego cena wynosi 15,38$. W przypadku ropy WTI również możemy obserwować kontynuację ruchu w górę. Piątkowa sesja zakończyła się na +0,7%, a dziś jest to już blisko 1 procent na plusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Kurs euro do dolara zmieni trend na wzrostowy. Kiedy zobaczymy korektę na giełdach?

Cena złota coraz wyżej

Cena złota kontynuuje wzrosty. Po wybiciu szczytów z 2018 roku, ruch w górę wyraźnie przyspieszył. Złoto ponownie znalazło się na najwyższych poziomach od kilku lat. Dziś za jedną uncję trzeba płacić powyżej 1400$. Aktualnie nie ma mowy o łapaniu pozycji długich, ponieważ znajdujemy się na lokalnych szczytach. Ryzyko wystąpienia korekty spadkowej jest duże, niemniej nie jest to też sygnał do pozycji krótkich. Najlepszą opcja wydaje się zaczekanie na korektę, a następnie próba dołączenia do wzrostów. Najbliższe wsparcie wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 – okolice 1378$. Dopiero w momencie wybicia tego układu, będzie szansa na większe spadki.

Notowania złota XAUUSD 21 czerwca 2019

Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy kontynuuje wzrosty. Po wykonaniu formacji podwójnego dna i wybicia oporu przy 54,40$ ruch w górę przyspieszył. Aktualnie sfera przy 54,40 staje się wsparciem. Dodatkowo w przypadku ruchu korekcyjnego należy brać pod uwagę wzrostowy układ 1:1, którego dolne ograniczenie wypada idealnie we wskazanej strefie wsparcia, co stanowi dodatkowe potwierdzenie poziomu. Oporem są okolice 60,25$.

Notowania ropy naftowej 24 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs euro będzie spadał, dziś cena EUR do PLN wynosi 4,2516. EUR/PLN wkrótce po 4,2450

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem a oporem

Cena srebra reaguje w strefie oporowej przy poziomie 15,55$. Aktualnie cena może poruszać się pomiędzy wspominamy oporem, a wsparciem przy poziomie 15$. Jeżeli dojdzie do retestu strefy wsparcia i pojawi się tam popyt, będzie do dobre miejsce do pozycji długich. Stefa jest wzmocniona lokalnym układem 1:1

Notowania srebra 24 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here