Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto po wczorajszym rajdzie do góry znajduje się w korekcie spadkowej, dziś traci 0,32%, za jedną uncję trzeba płacić 1297,65$. Na srebrze również możemy obserwować spadki, z tym, że wczoraj rosło ono zaledwie 0,26%, a dzisiejszy ruch w dół niweluje wczorajszy wzrost. Srebro oscyluje po godzinie 13:40 w okolicach 14,74$. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować wyraźny ruch w górę, po wczorajszej silnej przecenie. W tej chwili zyskuje ona ponad 1%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota “wreszcie” wybiła górą, na co czekałem od kilku sesji. Po tym jak Chiny odpowiedziały Stanom Zjednoczonym, decydując się na podwyżki cła, cena ruszyła w górę. Na taki scenariusz wskazywałem wyraźnie w poprzednich analizach. Wczoraj cena tego surowca znalazła się powyżej 1300$. Dziś możemy obserwować korektę wczorajszego rajdu wzrostowego. Jednak w perspektywie kilku sesji spodziewałbym się ataku na opór przy 1309,50$, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz szczytów z 10 kwietnia tego roku. W przypadku pogłębienia spadków, brałbym pod uwagę poziom 1291$, jako kluczowe wsparcie. O powrocie do spadków, można myśleć dopiero w momencie zejścia poniżej strefy przy 1285$, wtedy scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany.

Wykres ceny złota XAUUSD 14 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra wraca powyżej strefy wsparcia przy 14,72$, jeżeli zostanie ono utrzymane spodziewałbym się większej korekty wzrostowej. W przypadku zajmowania pozycji długich pamiętajmy o Stop Lossie ponieważ pomimo, że spadki wyhamowują, tendencja jest w dalszym ciągu zniżkująca, niemniej stosunek RR przemawia za pozycjami długimi. W przypadku jakiegoś większego ruchu w górę, celem dla pozycji długich będzie poziom 15,20$, miejsce to wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance.

Wykres ceny srebra xagusd 14 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI nie zdołała wczoraj wybić górą strefy oporowej przy 62,90$, w dalszym ciągu pozostaje ona kluczowa. Aktualnie kurs może konsolidować pomiędzy wspomnianym poziomem 62,90$, a ostatnimi dołkami przy 60,25$, gdzie dodatkowo wypada wsparcie wynikające z sekwencji wzrostowej. Większy ruch trendowy powinien się pojawić dopiero w momencie wybicia jednego z tych poziomów.

Wykres ceny ropy wti 14 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here