Naga Markets

Cena złota powinna rosnąć, uważa Ray Dalio. Kurs dolara czekają spadki?W zeszłym tygodniu jeden z najpopularniejszych menadżerów funduszy hedgingowych Ray Dalio mówił o zagrożonym statusie dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej. Ostrzeżenie przed nieuchronnym upadkiem dolara namalowało jednak również jasną i słoneczną prognozę dla cen złota, które miałoby rosnąć w kierunku nawet 3 tysięcy dolarów. Więcej o prognozie Dalio opowiada David Jones, główny ekonomista Capital.com.

  • Ray Dalio prognozował, że zarówno kurs dolara jak i Stany Zjednoczone upadną, z czego mają skorzystać inne aktywa. W tym złoto oraz srebro
  • Ray Dalio, założyciel i współzałożyciel Bridgewater Associates, wyznaje zasadę, że USD jest poważnie zagrożony przez zagraniczną konkurencję oraz chińskiego juana.
  • Dalio jest byczy, jeśli chodzi o złoto i uważa, że ​​metal szlachetny może służyć jako zabezpieczenie przed potencjalnym upadkiem dolara.Cena złota zyska, gdy kurs dolara upadnia: komentuje Ray Dalio

Według Raya Dalio, złoto inwestycyjne będzie jednym z wielu beneficjentów spadającego kursu dolara. I wielu analityków zgadza się, że ceny złota prawdopodobnie wzrosną do rekordowych wartości, jeśli obecny trend się utrzyma. Niektórzy posunęli się nawet do przepowiadania wzrostu cen złota do 2500 dolarów i więcej za uncję w bardzo bliskiej przyszłości.

Menadżer funduszu jest zdania, że wzrost cen złota w 2020 roku będzie także wynikiem nowego podejścia Rezerwy Federalnej do inflacji. Biorąc pod uwagę fakt, że inflacja na poziomie 2% jest obecnie traktowana jako normalna, prognoza ceny złota na koniec roku na poziomie 2500 dolarów nie wydaje się wcale nieracjonalna. Tym bardziej, że 18-miesięczna prognoza Banku of America przewiduje, że cena złota osiągnie 3 tysiące dolarów za uncję.

capital.com

Po teście poziomów 2100 dolarów z ostatniego miesiąca rynek nieco się spłaszczył, a pod koniec września spadał poniżej pułapu 1900 dolarów za uncję, testując wakacyjne wsparcie. Zdaniem części analityków oznacza to, że najlepszy czas dla złota już za nim i warto realizować zyski z długich pozycji. Ray Dalio uważa jednak, że złoto dopiero będzie rosło i kolejne umocnienie przed nim – wyjaśniał David Jones.

We wtorek, 29 września 2020 roku, na rynku kontraktów terminowych notowania złota utrzymują się tuż pod pułapem 1900 dolarów, zyskując skromne 0,4% (7 dolarów na każdej uncji). Wrzesień będzie najprawdopodobniej najsilniej spadkowym miesiącem złota (około 4,5%) od listopada 2016 roku.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

XTB

Autor poleca również:

 Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułML System otrzyma do 88 mln zł dofinansowania, nie widzi potrzeby emisji akcji
Następny artykułPrognozy RBA: Gołębie stanowisko osłabi dolara australijskiego (AUD)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here