Naga MarketsDzisiejsza sesja na rynku złota jest okresem dość wąskiej konsolidacji notowań złota. Cena kruszcu porusza się w rejonie 1900-1910 USD za uncję, walcząc o utrzymanie się powyżej bariery 1900 USD za uncję.

Pewnym wsparciem dla cen złota jest status tego kruszcu jako bezpiecznej przystani w obliczu drugiej fali pandemii. Niemniej, decydujący wpływ na notowania złota nadal ma głównie wartość amerykańskiego dolara – ta zaś także porusza się w konsolidacji ze względu na niepewność związaną z wyborami prezydenckimi w USA. Ich wynik wciąż nie jest przesądzony, ponieważ sondaże istotnie się między sobą różnią – a to sprawia, że niepewność może być tematem przewodnim na rynku USD i na rynku złota w całym bieżącym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krótkoterminowo, notowania złota mogą jednak pozostawać pod presją podaży, zwłaszcza jeśli problemy z pandemią w Europie przyczynią się do umocnienia USD. W średnio- i długoterminowej perspektywie notowania kruszcu nadal jednak są wspierane przez niskie stopy procentowe i pandemię, co może przełożyć się na test tegorocznych maksimów.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here