Naga MarketsCena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoECena złota w porannej części piątkowej sesji odbiła ponownie w kierunku 1800 dol. za uncję i tuż przed 10:00 notowana jest poniżej tej granicy. Wsparciem dla notowań jest zniżka rentowności amerykańskich obligacji, ale także niespodziewana gołębia decyzja Bank of England.

Kurs złota dobił do 1800 dol. za uncję

Cena złota spot w piątek rano wzrasta o 0,45% do 1800 dol. za uncję odrabiając straty z początku tygodnia, gdy notowania metalu szlachetnego chwilowo sprawdziły okolice wsparcia na 1760 dol. za uncję.Łącznie w październiku złoto podrożało o 1,50%, a jak do tej pory w trakcie czterech listopadowych sesji o 0,90%.

Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Jednym z czynników, który przyczynił się do zwyżki cen złota była postawa Rezerwy Federalnej oraz Bank of England, które nie zdecydowały się na podwyżki stóp procentowych. O ile w przypadku Fed, było to zdecydowanie spodziewane, a o potencjalnym terminie “hike” nie było nawet mowy, to konsensus analityków i rynkowe wyceny wskazywały na podwyżkę ze strony BoE.

Szczególnie, że problem inflacji w Wielkiej Brytanii staje się coraz bardziej poważny, ale z drugiej strony perspektywy wzrostu gospodarczego uległy pogorszeniu, na co zwrócił gubernator BoE, Andrew Bailey.

Polityka niskich stóp procentowych i luzowania ilościowego wspiera wzrost notowań kruszców, które powszechnie uważane są za aktywa zabezpieczające przed wzrostem inflacji.

Zobacz również: Cena ropy WTI w górę po sporej przecenie. OPEC+ pokazał plany na grudzień

Niemniej, Rezerwa Federalna zapowiedziała w środę redukcję programu skupu aktywów o 15 mld dol. każdego miesiąca i plan zakończenia go w 2022 roku. To jednak było już wliczone w ceny: rynek spodziewał się takiej decyzji ze strony amerykańskiego banku centralnego.

Duża część inwestorów skupia się na rynku akcyjnym i dopóki złoto nie przebije 1835 dol., może nie mieć ono wystarczającego impetu wzrostowego, aby zgarnąć ich duże zaangażowanie. – stwierdził analityk Reuters, Wang Tao.

Plus500

Cena złota – prognoza Credit Suisse

Analitycy Credit Suisse oczekują przeceny złota i spadku nawet do okolic kluczowego wsparcia w zakresie 1677 – 1691 dol. za uncję.

Jesteśmy umiarkowanie przekonani co do możliwego spadku notowań złota, jednak tylko ruch poniżej 1677 – 1691 dol. może oznaczać początek istotnego trendu spadkowego, a kolejne wsparcie może być uformowane najpierw na 1615 – 1620 dol., a potem 1565 – 1560 dol. – zauważyli analitycy Credit Suisse.

Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Przedstawili oni także swoją receptę w przypadku pojawienia się trendu wzrostowego.

Tylko przełamanie 1834-1839 dol. można postrzegać jako uformowanie nowej bazy i zmniejszenie szans na osiągnięcie lokalnego szczytu, co mogłoby otworzyć drogę w kierunku wzrostu w kierunku 1917 dol. za uncję. – dodali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash kurs akcji | wartość złotówki | rekomendacje giełdowe | oncoarendi akcje | lpp giełda | kurs dolara nbp prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here