Naga MarketsCena złota ponownie blisko 1800 dol. za uncję w czwartek ranoCena złota spot w czwartek rano zbliżyła się do 1800 dol. za uncję wspierana spadkiem rentowności amerykańskich obligacji skarbowych w ostatnich dniach. Rynek wyczekuje danych o rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, które dadzą odpowiedź co do sytuacji w realnej gospodarce.

  • W 2020 r. cena złota wzrosła łącznie o ponad 25%
  • W połowie sierpnia zeszłego roku cena za uncję kruszcu wzrosła do rekordowych 2075 dol.
  • Od początku tego roku kurs złota spot spadł o 5,5%

Złoto w górę wspierane spadkiem rentowności amerykańskich 10-latek

Cena za złoto spot w czwartek rano wzrasta o 0,43% do 1794,56 dol. za uncję ponownie zmierzając w kierunku psychologicznego oporu na 1800 dol. z uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poziom ten został już dwukrotnie sprawdzony w kwietniu i dwukrotnie na początku maja, co czyni go dość silnym oporem, jednak w przypadku jego istotnego przebicia, może stać się także solidnym wsparciem.

Cena złota ponownie blisko 1800 dol. za uncję w czwartek rano
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Test 1800 dol. jest spodziewany raczej wcześniej niż później z uwagi na to, jak ten rynek maszeruję w rytm wypowiedzi bardzo gołębiego Fed. – stwierdził Stephen Innes z SPI Asset Management.

W tym tygodniu mieliśmy okazję usłyszeć szereg opinii członków Rezerwy Federalnej na temat amerykańskiej gospodarki. W większości, są one bardzo optymistyczne wobec perspektyw jej odbudowy po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Amerykańska gospodarka może wzrastać szybciej, a bezrobocie spadać w większym tempie niż przeważająca grupa członków Fed spodziewała się w marcu. – stwierdziła szefowa Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, Michelle Bowman.

fpmarkets

Natomiast przewodniczący Fed w Chicago, Charles Evans powtórzył swoje obawy co do tego, czy uda się osiągnąć cel inflacyjny na poziomie 2% przez co spodziewa się, że polityka pieniężna amerykańskiego banku centralnego może pozostać akomodacyjna jeszcze przez długi czas. Jeśli Evans ma rację, to może okazać się wsparciem dla złota.

invest

Zobacz również: Dogecoin najdroższy w historii! Szał na DOGE wywołuje krach Robinhooda

Amerykańska Rezerwa Federalna nadal naciska w tym zakresie, a to dobre dla złota ponieważ utrzymuje rentowność obligacji na niskim poziomie. Sądzę, że to potencjalnie doprowadzi także do słabszego dolara amerykańskiego. – dodał Stephen Innes.

Cena złota ponownie blisko 1800 dol. za uncję w czwartek rano
Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych. Źródło: tradingview.com

Dalszy spadek rentowności 10-latek USA zapewne będzie wspierał wzrost kursu złota, tak jak dotychczas. W tym tygodniu, wspomniana rentowność spadła z 1,65% do 1,57% notowanego obecnie. Jeszcze na przełomie marca i kwietnia było to chwilowo 1,77%.

Oczy inwestorów zwrócone są obecnie w kierunku miesięcznego raportu o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych. Analitycy prognozują, że liczba nowych miejsc pracy wzrosła o 978 tys., znacznie więcej niż w poprzednim miesiącu, co ma wskazywać na powrót gospodarki na tory wzrostu.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | orlen akcje | kurs usd | wykresy bitcoin | notowania biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here