Cena złota poniżej ważnego oporu przy 1860$, co z ceną srebra i ropy naftowej?
Cena ropy, złota i srebra

W pierwszych dwóch tygodniach Nowego Roku mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku metali szlachetnych, z kolei ropa naftowa systematycznie wspinała się na wyższe poziomy. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych surowcach. Co dalej ze złotem, srebrem i ropą WTI?

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Podczas dzisiejszej sesji na rynku złota ponownie doszło do odbicia od strefy oporowej przy 1860$. Patrząc na interwał H4, sprzedający wciąż maja wiec przewagę i tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej, istnieje większe prawdopodobieństwo ruchu do dołu. W przypadku takiego scenariusza, najbliższe warte uwagi wsparcie wypada przy 1818$. Jego pokonanie może z kolei doprowadzić do przyspieszenia przeceny. 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej wciąż utrzymuje się tendencja wzrostowa. Pomimo możliwości wyrysowania się formacji podwójnego wierzchołka, na razie brakuje sygnału do spadków. Aby pojawił się sygnał ostrzegawczy, rynek musiałby zejść poniżej poziomu 51,5#, który pozostaje w rej chwili najbliższym ważnym wsparciem. Dopiero w momencie jego wybicia, mogłoby dojść do cofnięcia w rejony strefy przy 49,3$. Na razie jednak trend wydaje się niezagrożony. 

Wykres ropy naftowej
Ropa naftowa WTI interwał H4

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji, czas na głębszą korektę?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, pomimo wyraźnego odreagowania po ostatniej przecenie, kurs nie zdołał wrócić powyżej strefy oporowej przy 26 zł. Obszar ten pozostaje więc kluczową zaporą podażową w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują si poniżej istnieje szansa na atak strefy przy 25 $. Z kolei jej wybicie otworzy drogę do głębszej przeceny, nawet w kierunku kolejnego wsparcia przy 23,65$. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here