Naga Marketssztabki złotra i srebraInflacja wzrośnie w 2021 roku, a mimo to cena złota spadnie, uważa Andrew Sheets, główny strateg ds. aktywów w firmie Morgan Stanley. W jego ocenie taki scenariusz to nie jest sprzeczność, a inne towary, poza złotem, mają radzić sobie wyjątkowo dobrze według głównego scenariuszu banku. Jednocześnie eksperci z Credit Suisse oczekują, że wzrost cen srebra będzie przewyższał żółty kruszec w najbliższych miesiącach.

  • Rentowność złota jest niska, zwłaszcza w porównaniu z innymi towarami. Wycena nie jest szczególnie atrakcyjna
  • Aktualne dane ekonomiczne, które się systematycznie poprawiają oznaczają, że złoto poradzi sobie gorzej niż inne aktywa
  • Wyższe ceny srebra, dalsze, lepsze wyniki od złota

Cena złota spadnie poniżej 1800 USD do końca 2021 r. wraz ze wzrostem inflacji – Morgan Stanley

Ekonomiści Morgan Stanley prognozują, że inflacja w USA wzrośnie o nieco ponad 2% w ciągu najbliższych dwóch lat. Nie jest to więc niekonwencjonalny scenariusz inflacji, do którego złoto wydaje się najlepiej przystosowane. Złoto to atut, w którym liczy się globalna narracja. Wygląda na to, że w 2021 roku sytuacja wokół pandemii ma się poprawić, a dane ekonomiczne są coraz lepsze. Polityka uspokoiła się, a realne stopy procentowe zaczynają rosnąć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto osiąga słabe wyniki w bardziej ilościowych podejściach obejmujących różne aktywa, które stosuje mój zespół. Rentowność złota jest niska, zwłaszcza w porównaniu z innymi towarami. Jego wycena nie jest szczególnie atrakcyjna. Dynamika cen jest słaba, a ​​towary, które spadają, często kontynuują swój trend. Aktualne dane ekonomiczne, które się poprawiają oznaczają, że złoto poradzi sobie gorzej niż inne aktywa – napisano w raporcie.

Jeśli chodzi o złoto, prognozujemy cenę nieco poniżej 1800 USD za uncję. do końca roku, co oznacza dalsze spadki w stosunku do obecnych poziomów, nawet gdy inflacja rośnie – dodano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Wzrost cen srebra przewyższy złoto – Credit Suisse

Scenariusz podstawowy dla srebra zakłada wyższe ceny, a stratedzy w Credit Suisse spodziewają się dalszych lepszych wyników od złota.

Srebro utrzymuje wieloletnią bazę i oczekujemy trwałego ruchu powyżej 29,86 USD w celu wznowienia podstawowego trendu wzrostowego. Następnie kurs powinien dotrzeć do oporu przy 50% zniesieniu rynku niedźwiedzia w latach 2011/2020 na poziomie 30,72 USD, z naszym głównym celem nadal na poziomie 35,23/365 USD – zniesienie 61,8% i kluczowe maksimum od października 2012 r. – wskazano w raporcie.

Tymczasem idealnie utrzymuje się wsparcie na poziomie 24,05 USD, co faworyzuje trend wzrostowy na rynku białego metalu.

Stosunek złoto/srebro utrzymuje tendencję spadkową i spodziewamy się dalszej poprawy wyników srebra – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw notowania | orlen kurs | biomed gpw | wykres bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here