Naga MarketsAktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto traci na dzisiejszej sesji 0,1%, tym samym ruch z drugiej połowy tygodnia jest kontynuowany. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1276$. Srebro również kontynuuje wędrówkę na niższe poziomy, dziś ponownie cena znalazła się na najniższych poziomach w tym roku. Aktualnie jego cena wynosi 14,40$. Ropa WTI również traci na początku dzisiejszej sesji. W poniedziałek za jedną baryłkę zapłacimy 62,20$, oznacza to spadek na 0,6%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) wraca co spadków

Cena złota wyraźnie spada od kilku sesji. Oba wsparcia, które wyznaczałem w poprzednim tygodniu, zostały wybite. Aktualnie cena wróciła do strefy wsparcia z interwału D1. Nie spodziewałbym się tutaj jednak znaczącej reakcji ceny, ponieważ obszar był już wybijany. Jeżeli zobaczymy ponowne zejście poniżej obszaru zaznaczonego na zielono, spodziewałbym się ataku na ostanie minima przy 1266$. Gdyby jednak strefa była broniona, to po pojawieniu się sygnału na przedziale D1, wygeneruje się sygnał do wzrostów.

Wykres ceny złota 20 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) coraz niżej

Cena srebra ponownie wybija nowe tegoroczne minima. Spoglądając na wykres o interwale D1, droga do dalszej przeceny jest otwarta. Ciężko wyznaczyć w tej chwili jakieś racjonalne poziomy wsparcia. Właściwie poza strefą przy poziomie 14$, nie widać miejsc, gdzie cena w przeszłości reagowała. Strona podażowa ma w dalszym ciągu przewagę. Jeśli ktoś nie utrzymuje pozycji krótkich, to wstrzymałbym się na razie z otwieraniem nowych zleceń. W tej chwili jesteśmy zbyt nisko by otwierać pozycje krótkie, a do longów brakuje sygnałów.

Wykres ceny srebra 20 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) broni wsparcia

Cena ropy po wybiciu górą z konsolidacji, po raz kolejny testuje wsparcie od drugiej strony. Jeżeli poziom zostanie utrzymany, spodziewałbym się ruchu w górę, w kierunku 64,70$. W przeciwnym razie, powrót poniżej strefy wsparcia przy 62,90$, może skutkować wyprzedażą i zejściem nawet w okolice ostatnich dołków.Dlatego też obszar zaznaczony na zielono przy 62,90$ powinien być dziś, a także w kolejnych dniach kluczowy.

Wykres ceny ropy WTI 20 maja 2019

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here