Naga MarketsCena złota: polityka w centrum uwagi inwestorówPoczątek bieżącego tygodnia na rynku złota jest okresem uspokojenia nastrojów po ubiegłotygodniowych, znaczących zniżkach. Notowania złota poruszają się obecnie w okolicach 1860 USD za uncję, czyli na podobnym poziomie co pod koniec poprzedniego tygodnia.

Kurs złota poniżej poziomu 1900 dolarów za uncję

Sytuacja na rynku kruszcu nadal jest wyraźnie powiązana z notowaniami amerykańskiego dolara. Na początku bieżącego tygodnia wartość USD przestała piąć się w górę i zawisła w konsolidacji, co pozwoliło notowaniom kruszcu na pojawienie się spokojniejszych sesji.

Niemniej, najbliższe tygodnie zarówno na rynku USD, jak i tym samym na rynku złota, mogą być nerwowe. W centrum uwagi inwestorów najprawdopodobniej zacznie być sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej – zbliżające się wybory prezydenckie. Dziś i jutro ton będzie nadawać wyczekiwanie na pierwszą debatę prezydencką Trump-Biden, która ma mieć miejsce właśnie we wtorek. Ponadto, nieustannie uwagę inwestorów przyciąga kwestia nowego programu stymulacyjnego w USA, który nadal nie został ustanowiony ze względu na polityczne nieporozumienia.

Niepewność związana z sytuacją polityczną i gospodarczą na świecie nieustannie sprzyja jednak wzrostom cen złota w długoterminowej perspektywie. Na razie, po pierwszym dynamicznym ruchu wzrostowym i osiągnięciu historycznych rekordów cen złota, mamy do czynienia z korektą – niemniej, póki co nie zmienia ona uwarunkowań na rynku złota w ujęciu kilku- i kilkunastomiesięcznym.

Notowania złota – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here