Sztabki złota Cena złotaPoczątek tygodnia przynosi dużą zmienność na rynku metali szlachetnych. Spore spadki mogliśmy obserwować wczoraj na rynku złota i srebra. Jednak przecena na platynie była jeszcze silniejsza, rynek osunął się ponad 5%. Jeśli chodzi o ropę naftową, rynek również porusza się w kierunku południowym. Po domknięciu gigantycznej luki sprzed dwóch tygodniu, spadki są kontynuowane. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota w dół, korekta przybiera na sile (XAUUSD)

Cena złota zdołała bez większego problemu wybić wczoraj strefę linii szyi układu głowy z ramionami. Aktualnie zaznaczony na różowo obszar przy 1483$ staje się oporem. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz korekcyjny z pierwszym celem nawet na 1447$, gdzie wypada zniesienie 38,2% Fibonacciego, które wynika z pomiaru ostatniej fali wzrostowej.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Cena srebra coraz niżej po wybiciu Overbalance (Silver)

Cena srebra kontynuuje spadki po wybiciu dołem układu Overbalance. aktualnie strefa przy poziomie 17,65$,staje się kluczowym oporem, dopóki kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na pogłębienie spadków. Jednak w krótkim terminie możliwe jest odbicie, aktualnie obserwujemy nieznaczną reakcję ceny na wysokości mierzenia 50% ostatniej fali spadkowej. Z drugiej strony w przypadku wybicia mierzenia, ruch w dół może przybrać na sile i sięgnąć nawet strefy przy poziomie 16,25$.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Cena ropy pogłębia spadki (OIL WTI)

Cena ropy domknęła ostatnią ogromną lukę wzrostową, która była spowodowana atakiem na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Tendencja spadkowa utrzymuje się, wczoraj doszło do pogłębienia dołków. Niemniej dziś widać, że kupujący próbują wykonać korektę wzrostową. Cena dotarła do wysokości dołków z 27 września, które powinny stanowić opór. Ich pokonanie może z kolei doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Niemniej dopóki spadkowy Overbalance “trzyma”, obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here