Cena złota po 1700 dolarów za uncję, srebro konsoliduje, a ropa rośnie, środa 6 maja
Aktualne ceny surowców

Zawirowania na rynku ropy naftowej bardzo szybko się skończyły, aktualnie od kilku dni możemy obserwować solidne wzrosty “czarnego złota” z kolei jeśli chodzi o złoto i srebro, surowce poruszają się w lokalnej konsolidacji Co dalej? W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Ropa naftowa rośnie kolejny dzień z rzędu
  • Złoto konsoliduje w okolicach tegorocznych szczytów
  • Cena złota utknęła w ruchu bocznym

Cena złota w konsolidacji przy szczytach

Cena złota utknęła w lokalnej konsolidacji w rejonach tegorocznych maksimów. Pomimo, że główny trend jest wzrostowy, ryzyko wykonania korekty cały czas występuje. Niemniej nawet w przypadku odreagowania, kupujący mogą bronić strefy wsparcia przy 1672$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne dołki oraz dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero po jego wybiciu mogłoby dojść do większych spadków. Pod uwage nalezy też wziać strefę reakcji przy 1644$.

Wykres ceny złota
Złoto interwał H4

Cena ropy naftowej Brent odrabia straty

Cena ropy naftowej dynamicznie odbija po ostatnich silnych spadkach. Notowania Brent wyszły powyżej linii trendu oraz strefy przy 25$, co poskutkowało przyspieszeniem ruchu w górę. Jeśli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku szerokiej strefy oporowej, rozciągającej się rejonach 34-36$. W przypadku lokalnego cofnięcia, wsparcie może z kolei stanowić przerywana linia poprowadzona po ostatnich dołkach.

Wykres ropy naftowej
Ropa Brent interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła w konsolidacji

Cena srebra podobnie jak złota, wpadła w konsolidację. Spoglądając na interwał D1, kurs zareagował na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały równie szybko powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje ważnym wsparciem. Ostatnie kilka, a nawet kilkanaście sesji to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie trzeba mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$.

Wykres ceny srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here