Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie złoto znajduje się na nieznacznym plusie wynoszącym +0,40%, cena ponownie znajduje się nieco powyżej strefy oporowej, za jedną uncję trzeba płacić 1285,80$. Srebro traci po godzinie 12:00 0,35%, jednak odbija od strefy popytowej. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować kontynuację spadków, w tej chwili traci ona ponad jeden punt procentowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota ponownie wychodzi powyżej strefy oporowej przy 1285$. Wczoraj obserwowaliśmy mocne cofnięcie, jednak nie pojawił się sygnał zakupowy (nie było tzw retestu). Przyspieszenia wzrostów spodziewałbym się po wybiciu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, kurs powinien się kierować wtedy na poziom 1309,5$. Dzisiejsze spadki na światowych indeksach mogą sprzyjać umocnieniu na tym surowcu. Na linii USA-Chiny wciąż brakuje porozumienia.

Wykres ceny złota XAUUSD 9 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra odbija od wskazywanej przeze mnie strefy wsparcia przy 14,72$, wciąż pozostaje ona kluczowa. Przyspieszenia wzrostów spodziewałbym się po przekroczeniu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jeżeli zostanie ona ostatecznie wybita, spodziewałbym się wzrostów w kierunku poziomu 15,20$, które wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance. Dopiero zejście poniżej 14,72$, zaneguje scenariusz wzrostowy.

Wykres ceny srebra 9 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch w dól. Celem dla sprzedających pozostają okolice 60$, czyli minima z poniedziałku. Aktualnie obowiązuje tendencja spadkowa. Aktualnie kluczowa oporem pozostaje strefa przy 62,80$, dopiero jej wybicie, będzie świadczyć o powrocie do wzrostów.

Cena ropy wti 9 maja 2019

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here