Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie złoto znajduje się na nieznacznym plusie wynoszącym +0,14%, cena ponownie znajduje się powyżej strefy oporowej, za jedną uncję trzeba płacić 1286,50$. Srebro oscyluje po godzinie 15:00 w rejonach ceny otwarcia, cały czas broniona jest tutaj strefa popytowa. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować niewielkie spadki, w tej chwili traci ona 0,3%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota ponownie pokonuje strefę oporową przy 1285$. Wczorajsze spadki zostały odrobione i w tej chwili wydaje się, że ruch w górę będzie kontynuowany. Przyspieszenia wzrostów spodziewałbym się po wybiciu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, kurs powinien się kierować wtedy na poziom 1309,5$. Dziś toczą się kolejne negocjacje na linii USA-Chiny, dlatego każde nowe doniesienia, mogą prowadzić do większej zmienności na indeksach, a także na złocie.

Wykres ceny złota XAUUSD 10 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra ponownie odbija od wskazywanej przeze mnie strefy wsparcia przy 14,72$, wciąż pozostaje ona kluczowa. Scenariusze pozostają więc bez zmian. Przyspieszenia wzrostów spodziewałbym się po przekroczeniu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jeżeli taki scenariusz się zrealizuje, to spodziewałbym się wzrostów w kierunku poziomu 15,20$, miejsce to wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance. Ewentualne zejście poniżej 14,72$, zaneguje scenariusz wzrostowy.

Wykres ceny srebra XAGUSD 10 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami broni strefy oporowej przy poziomie 62,80$. Celem dla sprzedających w dalszym ciągu są okolice 60$, czyli minima z poniedziałku. Na dzisiejszej sesji obowiązuje tendencja spadkowa. Aktualnie kluczowa oporem pozostaje strefa przy 62,80$, dopiero jej wybicie, będzie świadczyć o powrocie do wzrostów.

Wykres Ceny ropy wti 10 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here