Naga MarketsCena złota osiągnie rekordowe poziomy powyżej 3000 USD, twierdzi raport EdisonWedług raportu przygotowanego przez Edison, dzięki działaniom Rezerwy Federalnej, które mają załagodzić skutki kryzysu, a także drugiej fali zachorowań na COVID-19, ceny złota prawdopodobnie wyniosą blisko 1900 dolarów za uncję, z możliwością wzrostu nawet do 3000 dolarów za uncję.

  • Według Charlesa Gibsona, działania Rezerwy Federalnej i niezatrzymująca się pandemia doprowadzą do gwałtownego wzrostu ceny złota.
  • Analitycy Bank of America oceniają, że złoto przekroczy próg 1800 dolarów za uncję, a swoją rekordową wartość osiągnie w drugiej połowie 2020 roku.
  • Aby cena złota nadal rosła potrzebna jest przedłużająca się pandemia, czytamy w raporcie.

Rosnąca liczba chorych na COVID-19 sprzyja wzroście ceny złota

Prognoza ta opiera się na przewidywaniach, że pandemia koronawirusa jest długotrwała, a bilans Rezerwy Federalnej albo się ustabilizuje, albo nadal będzie rósł. – powiedział dyrektor ds. badań inwestycyjnych w Edison, Charles Gibson.

Wsparcie złota w tej chwili to połączenie kilku czynników, takich jak dodruk pieniądza, agresywny zakup obligacji, kwarantanny spowodowane COVID-19 i kryzys gospodarczy.

Przy całkowitej bazie pieniężnej USA wynoszącej obecnie 5,1 biliona dolarów, można by oczekiwać, że cena złota wzrośnie do 1892 dolarów za uncję, a potencjalnie nawet do 3000 dolarów za uncję. – czytamy w raporcie.

Gibson uważa, że kluczowym czynnikiem, który wpłynie na cenę złota będzie dalsza polityka Rezerwy Federalnej w stosunku do kryzysu.

Zobacz również: InventionMed z kolejnym azjatyckim kontrahentem

Po obniżeniu stóp procentowych do (praktycznie) zera i początkowym oświadczeniu Rezerwy Federalnej, że kupi obligacje o wartości 700 miliardów dolarów, 23 marca zdjęła wszystkie hamulce i poinformowała, że „będzie kupować skarbowe papiery wartościowe i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką agencyjną w kwotach potrzebnych do wsparcia sprawnego funkcjonowania rynku i skutecznego przeniesienia polityki pieniężnej na szersze warunki finansowe i gospodarkę”. – pisze Gibson.

Cena złota wzrosła o 2,32% w ciągu 5 dni

Analitycy Bank of America są zdania, że złoto osiągnie swoje maksima jeszcze przed końcem 2020 roku, jako prawdopodobny okres podając trzeci kwartał.

Według specjalistów jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie obecnie jesteśmy świadkami przekraczania przez złoto progu 1800 dolarów za uncję, a po jego przekroczeniu ceny złota mają zbliżyć się do kolejnego progu – 1900 dolarów za uncję.

Wykres przedstawiający zmianę ceny złota w ciągu ostatnich 5 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here