Naga MarketsCena złota w środę rano opada z dwutygodniowych szczytów, po tym jak inwestorzy uwzględnili informacje o postępie działań administracji Donalda Trumpa w sprawie pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych.

  • Złoto spot od początku roku podrożało już o niemal 23%
  • Obecnie na rynku kruszców ważone są sentymenty związane z rozwojem pandemii oraz jej powstrzymaniem przez masowe szczepienia
  • W ciągu tygodnia spotka się zarówno EBC oraz Fed, a ich decyzje mogą mieć wpływ na rynek złota

Złoto spada z lokalnych maksimów

Cena za złoto spot w porannej części środowej sesji opadła do 1861,10 dol. za uncję tracąc 0,52% względem ceny zamknięcia z wtorku, która wyniosła 1870,43 dol., choć przez notowania dobiły nawet do poziomu ponad 1875 dol. za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
https://www.tradingview.com/x/gWPuhK9y/aCena złota opada z dwutygodniowych szczytów. Czy USA rozpocznie szczepienia?
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Agencje federalne USA związane z wdrażaniem leków dały wczesne sygnały do tego, że mogą zatwierdzić szczepionkę na koronawirusa od firmy Pfizer Inc. w trybie awaryjnym, po tym jak ich przedstawiciele stwierdzili, że środek ten ma wysoką skuteczność i nie ma przeciwskazań do jego stosowania ze względów bezpieczeństwa. Tymczasem, Wielka Brytania stała się pierwszym państwem do rozpoczęcia podawania szczepionki.

W Stanach Zjednoczonych rosną nadzieje co do przepchnięcia przez Kongres pakietu stymulacji fiskalnej, który miałby wspomóc podupadającą gospodarkę. Międzypartyjny spór o kwotę rzędu 1,8 – 2,2 mld dol. to już przeszłość, a we wtorek Sekretarz Skarbu USA, Steven Mnuchin, przedstawił spikerce Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, nowy projekt pakietu zakładający łączną sumę 916 mld dol.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

To pierwszy oficjalny ruch administracji Trump od dnia wyborów prezydenckich, który zapewnił progres negocjacji w sprawie stymulacji fiskalnej, jednak przedstawiony plan pomocy nie spotkał się z akceptacją Demokratów, a kwestią sporną okazała się kwestia wsparcia bezrobotnych.

Zobacz również: Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor

Pakiet stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych z perspektywy rynku złota jest istotny głównie z uwagi na ewentualne osłabienie dolara w przypadku jego wdrożenia, a to wywołać ma pozytywny wpływ na kurs kruszcu z uwagi na to, że jest w tej walucie denominowany. Oprócz tego, może nastąpić odpływ części kapitału w kierunku rynku metali szlachetnych.

Europejski Bank Centralny ma zdaniem ekspertów poszerzyć program awaryjnego skupu aktywów z rynku po spotkaniu, które planowane jest na czwartek. Natomiast, Rezerwa Federalna zamierza spotkać się w przyszłym tygodniu i eksperci spodziewają się przedstawienia przez bank informacji na temat kształtowanie przyszłej polityki monetarnej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here