Naga MarketsCena złota odrabia stratyNotowania złota dzisiaj pną się w górę, kontynuując zwyżkę z piątkowej sesji. Dzisiaj cena kruszcu przekracza już 1820 USD za uncję, jednak warto zachować ostrożny optymizm, ponieważ nadal takie poziomy nie wystarczą do odrobienia gwałtownej przeceny z ubiegłego czwartku – a tym bardziej, daleko jest do odrobienia strat z całego poprzedniego tygodnia.

Cena złota pnie się w górę

Piątkowa i dzisiejsza zwyżka to przede wszystkim efekt spadku wartości amerykańskiego dolara po wcześniejszym ruchu wzrostowym. Poziom 1800 USD pozostaje najbliższym ważnym technicznym wsparciem i to właśnie w jego okolicy uaktywniła się strona popytowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Najbliższe dni na rynku złota będą upływać pod znakiem wyczekiwania na nowe informacje dotyczące pakietu stymulacyjnego w USA, bowiem ten czynnik będzie prawdopodobnie w największym stopniu wpływał na wartość USD. Pewnym wsparciem może być też zbliżający się Nowy Rok w Chinach, który generuje impuls do większych zakupów złota w Państwie Środka.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykresy | kurs funta | co to jest płatność blik | kurs s&p 500 | nasdaq wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here