Cena złota odrabia straty, celem 1900$? Srebro i ropa także w górę
Cena ropy, złota i srebra

Ostatnia sesja przyniosła podwyższoną zmienność na rynku złota. Po tym jak ceny metali szlachetnych zanurkowały w poniedziałek, cały ruch w dół został wymazany. Czy to już powrót do trendu wzrostowego? Ropa naftowa utrzymuje się z kolei w trendzie wzrostowym i wczorajszą sesję zakończyła na plusie. Co dalej?

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Początek tygodnia na złota przyniósł tąpnięcie na rynku złota. Niemniej ruch ten został wykorzystany przez kupujących i cena szybko wróciła do równowagi. Podczas wczorajszej sesji doszło z kolei do wybicia górą kluczowego oporu przy 1860$, co otwiera drogę do większych wzrostów, nawet w rejony poziomu 1900$. 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej utrzymuje się tendencja wzrostowa. W tym tygodniu mogliśmy obserwować próbę wykonania korekty, jednak kupujący nie odpuszczają. Najbliższym wsparciem pozostaje strefa przy 51,65$ i tak długo jak nie dojdzie do jej wybicia, trend wzrostowy wydaje się nie zagrożony. Dopiero zejście poniżej może być pretekstem do większej korekty spadkowej. 

wykres ropy
Ropa naftowa interwał H4

Zobacz także: Nasdaq ponownie najwyżej w historii, indeks z celem na 13570 pkt?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania także bardzo szybko wymazały poniedziałkową przecenę. Aktualnie testowany jest opór przy okrągłym poziomie 26,5$, którego pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. W przypadku takiego scenariusza, droga w kierunku strefy przy 27,5$ zostanie otwarta. Wsparciem pozostają z kolei okolice poziomu 24,50$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2015 zł w środę 21 stycznia
Następny artykułKurs złotego bez zmian, podbicie układów risk-on
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here