Naga MarketsCena złota odbija we wtorek. Inwestorzy czekają na ruch szefa Fed.Złoto spot we wtorek nieśmiało odbija po poniedziałkowym spadku, który na zakończenie sesji sprowadził cenę do 1929,08 dol.  W tym tygodniu inwestorzy będą bacznie obserwować czwartkowe wystąpienie szef Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Jerome’a Powella, w którym może uchylić on rąbka tajemnicy co do planowanych działań monetarnych w USA.

  • Indeks dolara we wtorek rano spada o 0,07% do 93,22 pkt.
  • Administracja Trumpa rozważa ominięcie przepisów i zatwierdzenie eksperymentalnej szczepionki przed wyborami prezydenckimi w listopadzie
  • Sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole organizowane przez Fed może przynieść nowe postanowienia w sprawie polityki monetarnej w USA

Złoto odpowiada na ruchy dolara

Cena za złoto spot we wtorek rano rośnie o 0,21% do 1933,21 dol. nieznacznie odzyskując straty, które w gruncie rzeczy przyniósł umacniający się dolar, w którym złoto jest denominowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota odbija we wtorek. Inwestorzy czekają na ruch szefa Fed.
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Spoglądając na indeks dolara śledzący jej zachowanie wobec koszyka głównych światowych walut, zauważyć można, że poniedziałek przyniósł jej umocnienie (spadek ceny złota), a wtorkowy poranek – osłabienie (wzrost ceny złota).

Cena złota odbija we wtorek. Inwestorzy czekają na ruch szefa Fed.
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy wyczekują czwartkowego wystąpienia Jerome’a Powella, szefa Fedu, które będzie miało miejsce na 2020 Economic Policy Symposium – corocznym wydarzeniu zrzeszającym ekonomistów, bankierów centralnych i przedstawicieli rządu. Powell ma według zapowiedzi rozwinąć tematy celu inflacyjnego oraz operacji, które ma przeprowadzać Fed według zapowiedzi ze spotkania FOMC w zeszłą środę.

Zobacz również: Trading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.com

– Widzieliśmy korektę na złocie w tym miesiącu z uwagi na to, że Fed nie robi zbyt wiele aby rozszerzać swój zestaw narzędzi do prowadzenia ekspansywnej polityki – stwierdził Ilya Spivak z portalu DailyFX.

Ważną informacją w perspektywie wyceny złota jest niedzielne zatwierdzenie przez US Food and Drug Administration możliwości stosowania osocza pozyskanego z krwi ozdrowieńców do stworzenia leku na COVID-19.

Co więcej, Donald Trump zdaje się być zdeterminowany co do wprowadzenia szczepionki jeszcze przed wyborami prezydenckimi i Biały Dom rozważa możliwość ominięcia norm prawnych, aby przyspieszyć wdrożenie eksperymentalnej szczepionki z Wielkiej Brytanii do użytku w USA przed listopadem.

W teorii, informacje o poprawie sytuacji w związku z COVID powinny mieć niedźwiedzi wpływ na rynek i vice versa.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here