Cena złota odbija od poziomu 1900$, ropa i srebro w tendencji wzrostowej
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnich dniach uwag inwestorów skupiła się głownie na rynku kryptowalut jednak wcale nie znaczy to, że na “tradycyjnych” instrumentach nie dzieje się nic ciekawego. Notowania złota ponownie napierają na opór przy 1900$, jednak sprzedający nie dają za wygraną. Co dalej z ceną złota, srebra i ropy naftowej? Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota kolejny raz z rzędu odbiły się od strefy oporu przy poziomie 1900$, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. Miejsce to pozostaje kluczowym oporem, tak długo jak notowania będą się utrzymywać poniżej, istnieje szansa na pogłębienie spadków. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się przy poziomie 1850$, gdzie również znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe, a także dolne ograniczenie układu 1:1. 

wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Tendencja wzrostowa na rynku ropy naftowej utrzymuje się. Pomimo, że w ostatnim czasie doszło do wybicia układu 1:1 i wyznaczenia największej korekty na całej ostatniej fali wzrostowej, tak strefa wsparcia wypadająca w rejonach poziomu 45$ skutecznie powstrzymała większą przecenę. Dopóki nie dojdzie do jej zanegowania, główna tendencja pozostaje wzrostowa. Oporem pozostaje poziom 49,30$

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Funt (GBP) w odwrocie mimo osiągnięcia porozumienia ws. umowy handlowej

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, w ostatnim czasie widać przewagę kupujących. Strefa wsparcia przy poziomie 25$, gdzie wypadają wcześniejsze reakcje cenowe i mierzenie 61,8% Fibonacciego, skutecznie powstrzymała przecenę, doszło nawet do wyznaczenia lokalnej formacji podwójnego dna, co powinno przemawiać za dalszym ruchem w górę. Oporem pozostają okolice poziomu 27,45$. Lokalnie warto też zwrócić uwagę na wsparcie przy 26$, gdzie dziś pojawił się popyt.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) chwilowo nad 1,35, euro (EUR/USD) nad szczytami z grudnia
Następny artykułBitBay wprowadza wypłaty na karty MasterCard
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here