Naga MarketsCena złota obroniła 1900 dol. Czy zmierza do 1950 dol.?Cena złota obroniła wsparcie na 1900 dol. w czwartkowej sesji i w piątek rano wybija powyżej tego poziomu na 1907 dol. za uncję.

  • W czwartek odbyła się debata prezydencka Trump vs Biden, w której kandydaci przedstawili zupełnie inne poglądy na temat gospodarki oraz pandemii
  • Pakiet stymulacji fiskalnej w USA nadal w impasie mimo nieśmiałych zapowiedzi amerykańskich polityków o progresie rozmów
  • Złoto ma podrożeć nawet do 1950 dol. w nadchodzących sesjach, twierdzi ekspert OANDA

Cena złota powyżej 1900 dol.

Złoto spot w piątek rano drożeje o 0,17% do 1907 dol. za uncję po czwartkowym załamaniu kursu złota o 1,06% do 1904,01 dol. na zamknięciu. W czwartek kurs kruszcu nie utrzymał poziomu 1925 dol. wypracowanego dzień wcześniej i osunął się nawet do 1894,77 dol.

Cena złota obroniła 1900 dol. Czy zmierza do 1950 dol.?
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Czwartkowy powrót poniżej 1900 dol. i skromne wybicie ponad 1900 dol. w piątek oznaczają, że tworzona przez kurs formacja chorągiewki nie została zrealizowana i mieliśmy do czynienia z fałszywym wybiciem w górę, co znajduje potwierdzenie także w niskim wolumenie.

– Złoto znajdzie pełno kupców chcących wykorzystać dołki na poniżej 1900 dol. z uwagi na przejście inwestorów do aktyw safe haven przed wyborami prezydenckimi – zauważył Jeffrey Halley, analityk rynkowy w OANDA.

– Spodziewamy się, że cena złota przyspieszy w przyszłym tygodniu i złoto ruszy w kierunku 1950 dol. za uncję w nadchodzących sesjach – stwierdził Halley.

– Obawy związane z rozwojem pandemii COVID-19 i rosnące prawdopodobieństwo, że kandydat Demokratów wygra wybory prezydenckie w USA, co będzie wiązało się z większym pakietem stymulacji fiskalnej i osłabieniem dolara, wspiera wzrosty złota. – stwierdził Cameron Alexander, menedżer badań nad rynkiem metali szlachetnych w Refinitiv Metals Research.

Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych, w czwartek stwierdziła, że negocjacje między Demokratami a Białym Domem dotyczące pakietu stymulacyjnego mogą wykazać progres już w najbliższym czasie.

– Sądzę, że nie zmierzamy w żadnym kierunku. Dużo gadania, mało działania. – stwierdził Richard Shelby, senator z ramienia Republikanów.

– Sygnały potencjalnego pakietu stymulacyjnego mogły wesprzeć wzrost ceny złota – dodał analityk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here